internetový armádní magazín

Diskusní téma: Rusko změní pravidla hry nad Sýrií - part. 3

Datum: 03.10.2018

Vložil: Cateye

Titulek: Re: Izrael vs Rusko vs Írán

Přesně tak.
Jak jsem psal minule, Rusům útoky na Íránce vyhovují, kdo ví jestli dokonce neprobíhá nějaká koordinace s Izraelci. Už proto si myslím že budou systémy S-300 pod kontrolou Rusů, minimálně do doby, než se podaří vyřešit situaci v Sýrii.

Je dobré si uvědomit, že jen před půl rokem se procházel Netanjahu po Rudém náměstí s Putinem, který je velký obdivovatel Izraele a jeho nekompromisní politiky prosazování vlastních zájmů.
V této souvislosti je také dobré si uvědomit, co prohlásil Putin po sestřelu Il-18 a že zostření tónu krátce poté od jeho podřízených, je spíše jen divadlo pro domácí diváky, aby se prezidentova popularita nepropadala ještě více.

Velkou otázkou jsou však tlaky uvnitř izraelského vedení od vlastních lidí a tlak od největšího spojence, který si konsolidaci v Sýrii nepřeje, respektive nepřeje ji Rusům. Je možné že zvítězí obhajoba silového řešení. Pak se ovšem může stát, že Rusko začne Írán a všechny ostatní nepřátele Izraele podporovat doopravdy, včetně transferu citlivých technologií.
Fakt nevím co by aktuální konfrontací obě strany získaly.Vyhledávání