internetový armádní magazín

Diskusní téma: Návrat středních tanků

Datum: 22.12.2018

Vložil: Proxy

Titulek: Re: .

Střední tank s 105 – 120 mm by musel nést opravdu předimenzovaný hard kill APS systém, aby přežil tak dlouho, než vyčerpá APS nesený MBT. Současně i IFV dokáže přežít střelbu z MBT, pokud nese dostatečně výkonný APS. Právě ale hlavní zbraň v rozmezí 50 – 90 mm by mohla plnit dvě důležité funkce – rychlostí střelby vyplýtvá nepřátelské APS a současně zničí IFV stavěné proti „pouze“ 30 mm.

Pokud MBT APS vypne, protože pancíř na to stačí, pravděpodobně přijde o senzory. Problém bych pak viděl v pancíři vlastního středního tanku se zbraní okolo 76 mm – odolnost 30 mm se dá podle ceny materiálů obstarat pod 40 tun, ale proti nepřátelským 76 mm asi těžko. Dokáži si tak představit produkci 30 mm odolných lehkých tanků kolem 35 tun (váha věže, APS), kterou by následovala produkce plácnu 50 tunových 76 mm odolných středních tanků.

… Jinými slovy by mě zajímala realita efektivnosti, ceny a náročnosti produkce platformy Armata, protože a dostatečně spolehlivým APS to vypadá jako hodně pokročilý design.

Vyhledávání