internetový armádní magazín

Diskusní téma: Iljušin zahájil vývoj náhrady letounů Antonov An-124 Ruslan

Datum: 03.01.2019

Vložil: Franta

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nereálne

Ja si neprotirečím. Od začiatku hovorím o dopravných lietadlách Il-76MD-90A. Vôbec som nemal na mysli ich deriváty, ktoré sa budú označovať A-100, A-60A alebo Il-78M-90A (mimochodom ani tie nie sú ešte zavedené).
Neviem presne ako si sa dopracoval k číslu 573, ale ja by som povedal, že ruské letectvo získalo od roku 2010 tých lietadiel tak o 100 kusov menej (ak rátam MiG-29SMT, Su-30, Su-35, Su-34, Jak-130, Tu-214 + licenčné An-148). Snáď len po započítaní izraeslkých dronov, vyrábaných v Rusku na licenciu by to mohlo byť tých 570 kusov.
Čo sa týka omeškania vo vývoji, tak to je bežné samozrejme aj na západe (viď. F-35 alebo KC-46). Iné krajiny však na rozdiel od Ruska povedia na rovinu, že meškajú, aké to má príčiny, o koľko sa to celé predraží a na akých závadách ešte robia. Rusjko väčšinou zahmlieva, masíruje roky verejnú mienku tým, že už zajtra sa daný systém bude zavádzať, nezverejní náklady, atď. Ruská propaganda neustále opisuje daný zbraňový systém ako najlepší na svete a hovorí, že prekonáva akýkoľvek analóg, ktorý sa už dávno nachádza vo výzbroji.
Preto sú Rusi celému svetu na smiech. Lebo stále machrujú, aj keď nemajú dôvod. :-)

Vyhledávání