internetový armádní magazín

Diskusní téma: Suchoj Su-57 Frazor - ruský vývozní artikl

Datum: 16.02.2019

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Re: Strata sudnosti?

Ano, kupují ho země, které ve své podstatě nemají jinou možnost. Potřebují nová letadla a musí tedy koupit to co je dosažitelné, a to především po politické a spojecké liniii. Jedná se o ukázkový příklad tzv. "volného obchodu" a "svobodného podnikání" v moderním americkém pojetí. Můžete volně obchodovat a svobodně podnikat, ale musíte jet američany vyoranou brázdou. Pokud tomu tak nebude čeká vás vydírání, politický nátlak a sankce.
Pokus se podíváme na systémy F-35 a Su-57, tak každý má své. Američani mají špičkovou elektroniku a tomu odpovídají některé použité systémy, které jsou bezesporu nejlepší na světě, ale co se týče letounu komplexně, tak Su-57 je daleko promyšlenější a komplexnější. F-35 je poplatný americké představě působení za pomoci velkého množství "pomocných berliček" v podobě strojů AWACS a servírování dat na zlatém podnose za situace komplexní americké převahy.
Co se týče letecké munice, zrovna tedy pro zmiňované stíhače, tak Američani předbíhají Rusáky řádově v zavádění nejnovějších modelů, ale pokud jde o to, kdo komu by měl závidět vývojovou špičku, tak to bude přesně naopak. Ani nejnovější AMRAAM verze D není zcela srovnatelný s poslední modifikací R-77 (RVV-SD).

Vyhledávání