internetový armádní magazín

Diskusní téma: Tchaj-wan žádá Spojené státy o nové tanky a stíhačky

Datum: 21.03.2019

Vložil: str.

Titulek: Re: Re: Re: Držím pěsti...

1) nesmysl, hraje se neustále..... jen ignorant to nevidí. Hraje se s Ruskem a Čínou nikdo jiný na to nemá dostatek sil postavit se "světovému hegemonu". Čína nemá sílu Ruska, ano nabírá na síle..... ale Rusko je vojensky stále druhá nejsilnější země. Tedy polopaticky jedině Rusko dokáže udělat z USA měsíční krajinu a přitom nemusí příslušníci OS RF ani zvednou pozadí ze židlí. (uvedl jsem pouze příklad - velice triviální... prostě největší hrozba).

2) nesmysl. USA tam dokonce onu partii rozehrály. Nadále to evidentně nemá smysl rozebírat.... tak nebudu.

3) Hm..no.. Tchaj-wan má garance.... o to je možné. (protože to "oslabuje - omezuje vliv " Čínu - kdyby byl Tchaj-wan bezvýznamný..... dávno by ho nechaly na pospas....) . Dnes nemají USA důvod (to nikdo dnes netvrdí), ale za 10 nebo 20 let může být situace úplně jiná. A pokud to bude nutné nebudou váhat jej obětovat (nechci tu rozebírat přesný význam toho slova). I Gruzii byli ( samozřejmě "řekněme v zákulisí") poskytnuty jakési záruky a slib vojenské pomoci, a jak to dopadlo..... daly od toho rychle ruce pryč (i když tam evidentně nějací občané USA padly a byl dokonce ukořistěn majetek ozbrojených složek USA. (každý může dohledat - nebudu dále rozebírat)).

4) Ano nebyli někde zakotvený (i když mohli, ale tím by přišli o tu nezávislost.... ať doprava nebo doleva.... no každý si nemůže dovolit být Švýcarskem) a skočily "někomu na liz" a posloužili - slouží jako "užiteční pitomci" .... podle toho také dopadly. To je role pěšce kterého si připravily, financovaly, vychovávaly, případně vyzbrojovaly ....... pro boj (jak se říká v zastoupení). Ovšem někteří to stále nepochopily a tratí na tom právě oni pěšci. On Vladimír je velice dobrým šachistou, který nepřímá vnucovanou hru nepřítele ......ani když mu předhodí návnadu či provokaci ( Su-24, Mh17, Krymský most atd atd...) .... ......netřeba dále řešit. Pouze se dá na "základě něčeho" odhadovat co se plánuje do budoucna. Dále rozebírat to také nemá cenu.

Vyhledávání