internetový armádní magazín

Diskusní téma: Boeing dodá USN 78 nových F/A-18E/F Super Hornet Block III

Datum: 24.03.2019

Vložil: str.

Titulek: Re: Re: Re: Re: jak SU35 oskenoval F22 v Syrii skrz OLS

Su-35S vymanévruje F-22, dle "amerických odborníků" to není důležité. Pokud dojde k boji na blízké vzdálenosti případně na tzv. "vizuál" věřte že je to důležité. Opakují omyl v podobě F-4 bez kanonu, kdy věřily v technologickou převahu "raket a radaru" a ústupu "manévrovaného vzdušného souboje". Případně čas ukáže.

F-22 je na špičce, zatím jediný právoplatný bojovník 5. generace nasazený v operačním použití. To je pravda (ale také technologie....... F-22 je již skoro 30 let stará) . Ovšem že mu Su-35S není schopný úspěšně čelit není pravda. V Případě hypotetického boje letoun vs letoun ( kdy bude mít například F-22 zapnutý radiolokátor apod....... tedy bude pro Su-35 viditelný) bych si spíše vsadil na Su-35S (silný radar, více střel, senzory, 3d manévrovatelnost, REB prostředky atd). V případě použití celé US mašinérie kde bude F-22 pouhou ( "skrytou") součástí se samozřejmě preference obracejí. I ve Vietnamu dokázaly MiGy-17-19 dosti zavařit mnohem novějším a vyspělejším strojům.

Su-35S je schopný F-22 zaměřit a zničit, to je ale teoreticky třeba i L-159 (Příklad). Vše záleží na taktické situaci. A vše je o vzdálenostech. Ze Sýrie prosakují informace (samozřejmě se nedají oficiálně ověřit), že Su-35S dokáže palubním radiolokátorem identifikovat a vést boj s F-22 na vzdálenost až 100 km ale samozřejmě i dosti méně, vše záleží na podmínkách. O proti tomu Su-30SM dokáže to samé údajně na cca 40 km. Samozřejmě pokud proti F-22 stojí celý integrovaný protivzdušný systém, kterého jsou Su-30SM i Su-35S stejně jako S-400, A-50, Kraschua,radiolokátory Nebo-M apod.. pouhou součástí......... Vzdálenosti se násobí a letouny letí "skoro na jisto" a třeba i překvapivě "narušitele kontaktují"..... po objevení ruských stíhačů se pak Američané vracejí za hranice Sýrie (jsou tam samozřejmě "jakoby nelegálně").

Vzdušný prostor Sýrie není vůbec přehuštěný to je nereálné, možná dříve..... ale dnes už né (svým způsobem je tam bezletová zóna), i Izraelci se drží mimo vzdušný prostor Sýrie při útocích (o kterých rusy samozřejmě kontaktují a rusové nezasahují). Situace je trochu jiná na "okrajích" kam plné ruské pokrytí nedosahuje, tam se obvykle handrkují. Jsou známy případy kdy dokonce Američani bránily rusům vést bojovou činnost tak že nalétávaly (v F-22) na ruské stroje (bránily ty "jakoby hodné teroristy" na které rusové útočily pomocí Su-25SM). Po přivolání krytí v podobě právě Su-35S F-22 odlétly...... Zprvu si mysleli že jsou nedotknutelní....... zjistily že nejsou (proto například tolik křičí v záležitosti Turecka v případě nákupu S-400 a F-35. Ví že po zkušenostech ze Sýrie ..... americký marketing padá).

Vyhledávání