internetový armádní magazín

Diskusní téma: Tendr na nová BVP pro AČR - jednání s potenciálními dodavateli

Datum: 28.03.2019

Vložil: semtam

Titulek: Re: Re: Re: +

Nějak jsi zapomněl na Dingo a MG3 a HK417 z Němec. Dále tu máme zbraně z USA, Izraele, Španělska, atd. Švédsko nijak nevyčnívá, vlastně jen a pouze díky Gripenům ho považuješ za "hlavního" dodavatele techniky. Zajímavé, že tě to nepálí u Ascodu, který je původem Španělsko-Rakouský a od Španělska máme C-295 a od Rakouska Pandury, navíc Ascod nabízí ta samá firma jako Pandury...
Je sice pravda, že Ascod, potažmo General Dynamics se do řádného výběrka nepřihlásí, protože nejspíš nesplní základní požadavky MO. Poté zbývá CV90 a Lynx 41.

Ohledně technologií, záleží co nabídne Rheimetall a BAE Systems. Ohledně know-how o kterých mluvíš, lze očekávat, že nabídky budou hodně podopbné. Lynx je zajíc v pytli, nikdo ho doposud nekoupil/nezavedl. Otázka je, na kolik je dokončen. Samotné zavádění Pumy v Německu provází nemalá řada problémů. Opravdu bych nechtěl, aby u tak významného kontraktu byla AČR jakousi laboratorní myší pro dokončení Lynxu, ne nadarmo Austrálie požaduje ve svých výběrkách techniku již zavedenou. Z logického pohledu vyhrává CV90, zajisté bude mít nižší cenu než Lynx, náklady na provoz také budou nižší u CV90 a u CV90 není riziko v porodních bolestech. Podíl českého průmyslu myslím BAE Systems dokáže také splnit.

Vyhledávání