internetový armádní magazín

Diskusní téma: Brazilské letectvo dostave v červnu první letoun KC-390

Datum: 08.04.2019

Vložil:

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: KC-390

cateye, nech Jerryho Jerrym, si podle vseho dela bžundu a my mu to i s navijákem ... :). Zajimalo by me, jak to vysetrovani dopadlo - dali vinu pilotum? Vím, že už šli na pristani Košice měli na dohled a naprali do do nejakeho kopecku ještě na na madarskem uzemí, a snad nechybelo moc, aby ho nepreleteli mozna jen ze zavadili o vrcholy stromu? Pokud jsi to sledoval trochu více, to, že leteli jinudy - "navigacni" chyba pilotů - nebyla ta chyba dana poruchou-nesprávnou funkcí nejakého navigačního pristroje? Tedy - v zásade, co tvrdí naš "diskusni nepriatel" Jerry?
Chyba techniky, zastaralost? Castecne aspon? Jako spolupusobici faktor například.
U toho Smolenska to byl rovněž nami diskutovany transportni typ-TU154. Precetl jsem i i vdel na www k tomu ruzne, i polske i jsem lovil rustinu na ruských, vcetne ruznych konspiracnich teorii, ale ta oficialni, ze na pristani naletaval kus vedle osy drahy rovnobezne, a ze v te oblasti, kde chybne klesal, je mírná proláklina, takze klesal za skoro nulove viditelnosti podle pristroju rychleji nez by mel, tedy s ohledem na tu proláklinu spravne, ale když se ta zacala zase zdvihat, tak uz nestihl zdvihnout letadlo, se mi zda verohodna. Ta proláklina tam, kde spadnul, skutecne je, zatímco v ose drahy nikoliv. Podle jednoho clanku pristavali podle nejakeho pristroje vyskomerneho, ale, vyskomer na jinem principu jakmile se teren zacal zdvihat, tj. podle tohoto druhého pristroje jakoby letadlo proti nemu relativne klesalo stale prudseji, varoval posádku akusticky, ale ta to ignorovala, a podle toho prvního pristroje klesali zdanlive normalne A nahrávky z kabiny, která unikla na www (teda pokud to nebyl hoax), tam opravdu je slyset celkem dlouho neco jako "go up, go up ..." nebo "get up get up ...." strojový opakovaný hlas. A lidi v kabine se normalne bavi, ignoruji to. Udajne tam nejaci vysoci cinitele byli v kabine tlacili na pilota, aby pristal, bylo mizerne počasí nulova viditelnost, mozna chtel nekde divergovat, a podlehl tlaku, no v kazdem případe, at byla na vine posádka nebo nejaci funkcionari, vzapeti nasledoval trest, nemilosrdný, naprostý, pro všechny stejným metrem. Ruska/sovetska technika tedy nezklamala. Nebo mozna ty meraky uz byly "zapadni", po modernizaci, no proste selhal lidsky cinitel.
Nicmene urcita konspirace mi hlavou vrta: dobrá - "výšková chyba" byla chybou pilotů, rekneme. Ale co "stranova chyba?" to ti ridici na letisti nepoznali, ze jim letadlo pristava jaksi několik set metru mimo drahu? Kdyby posadka zvladla zmeny tvaru terenu, tak by "pristali" vedle drahy? Spali tam nebo nejake radary sledujici pristavani neexistuji nebo nefungovaly? Víte neco o tomto aspektu z vysetrovani? Toto někdo nenapadl jako moznou "ruskou sabotaz"?
I když na druhé strane, není to tak davno, co v USA nebo Kanade nejake US aerolinky v noci malem pristaly na pojizdejici drahu s několika cekajicimi letadly plnymi cestujících. To mohl byt masakr daleko prekonavajici ty Smolensk a Kosice dohromady. Jenze tam vycvicenost, profesionalita, pohotovost, disciplína, které už byly skoro na lopatkách v zápase s laxností, únavou, stereotypem, nepozorností, dostaly pár sekund před katastrovou možnost otočit výsledek toho zápasu, tím, ze o situaci nejaky nahodny pozorovatel vyhrknul do vysílačky, a tuto možnost beze zbytku využily - pilot během zlomku sekundy, ještě ten neznamy hlas ve vysilacce nedoznel, bez dalšího ptaní, overovani, zjistovani, zacal pridavat motorum vykon a o par metru stojici letadla preletel. Uf.
Kdyby se to nepodarilo, co by Jerry rikal? Zastarala americka technika zabila 500 lidi? No a tam mi není jasne to co ve Smolensku -kdyz si to pilot spletl-tam ale na rozdil od Smolenska nebyla nulova viditelnost-byla tma, ale draha osvetlena. Nebo ne? - tak ale ridici dispecer? Nevidel to? Nebo to nemá technicky jak možnost videt? Nebo spal? Nebo sabotáž?
No nic ještě mi reknete k tematu, jak se Vam libi Embraer a jestli, bez ohledu, na to, že pro AČR je to asi pasé v tuto chvíli, ale jestli nejaký ten díl pro nej preci jenom nebude vyrábět Aero nebo jiny cesky výrobce, jestli někdo neco o tom vite. Mozna Militarybox casem doda upresnujici clanek (?)

Vyhledávání