internetový armádní magazín

Diskusní téma: Tanky asijských mocností

Datum: 01.05.2019

Vložil:

Titulek: Re: ta nadhozená

já taky nerozumím tomu, proč se v různých více či méně odborných i "odborných" periodikách při debatách o dalším směřování našeho tankového vojska zmiňuje, že pořízení kupříkladu jihokorejských tanků je "samozřejmě" nesmysl.
Dováží se sem, resp. i přímo vyrábí - v ČR, SR, jinde v blízké Evropě - různá zařízení, výrobky, nejen všeobecně známé automobily. Na rozdíl od nedávné minulosti už J.K. nemá pověst výrobce levných, ale nekvalitních šmejdů. Proč by to nemohly být i tanky? A tak jak je tomu u aut, stejně by se skládaly ze součástí nejen z J.K., resp. z výroby v tuzemsku - motory např. německé, a v nich vstřikování Bosch taky "německé", ale české, systémy řízení palby nevímodkud s optikou Meopta, laufy ze SR, ocelová část pancíře s US Steel, ale pancéřové plechy na jeho výrobu stejně dovezené z Brazílie, procesory pro různá elektronická zařízení čínsko-indonézské (pod hlavičkou americké firmy) atd. atd... Neberte mě přesně za slovo, to byly "ilustrační příklady". A u tanků jiných výrobců je to nemlich stejně tak.
Ale to by celé muselo být jedině součástí nějaké ucelené obchodní politiky a vůle jak ze strany J.K. tak i ČR, ani Korejci nebudou mít chuť tady postavit továrnu, zařídit celý systém logistiky, zkoušek, oprav, poshánění zaškolení pracovníků, všeliká povolení k všemumožnému, aby vyrobili dejme tomu 80 tanků, a konec, můžete si továrnu sbalit a odvézt.

Vyhledávání