internetový armádní magazín

Diskusní téma: Rusko vede konzultace s Tureckem o dodávkách stíhaček

Datum: 04.05.2019

Vložil:

Titulek: Re: Re: Re: Dušan schválně srovnání SU-35 s F-35

presne tak. z dostupných informací víme akorát, že F35 jedné z verzí má nějaké veřejnosti neupřesněné technické problémy, nevíme, zda nějaké koncepční, nebo je chybná jedna součástka a co a proč je chybného, a že bez ohledu na verzi jako program letadla je to strašně strašně drahý stroj, a že bez ohledu na verzi pomalu, ale jistě (nebo jistě, ale pomalu?) pokračuje jeho výroba, zavádění do výzbroje, sžívání se pilotů, učení se využívat možností. víme také, že (obdobně jako u Eurofighteru nebo Grippenu) začala sériová výroba, aniž by byly docíleny plánované bojové schopnosti, a že tyto se navyšují s každým dalším výrobním blokem.
Víme že SU57 létá několik prototypů, případně předsériových strojů, že vývoj ještě zdaleka není u konce, ale pomalu, ale jistě (nebo jistě, ale pomalu?) pokračuje. dá se soudit, že v konfiguraci, v jaké se nacházejí, již se jedná o vysoce hodnotné bojové stroje - F35 již může používat snad všechny zbraně, které používají nejnovější verze starších typů. F57 používá ještě motor, radiolokátor a možná jiná zařízení z nejnovějších verzí starších typů.
I o SU57 víme, že se jedná o strašně drahý program. Posuzovat vzájemně, zda je jsou tyto stroje lepší nebo horší vzájemně anebo lepší nebo horší než nejnovější verze starěích typů, které nahrazují, a v čem spočívá ta "lepšost" nebo "horšost" , to je velmi akademická až bych spíš řekl hospodská debata.
Takže plus-minus výše uvedené zhruba víme nebo z dostupných informací se dá soudit , že tak je. Nicméně mnozí diskutéři na základě iracionální víry a naděje na základě těchto informací které máme všichni plusminus stejné, vidí v jednom z uvedených strojů naprostý propadák, výrobce, potažmo zemi výrobce jako zcela neschopné, zatímco u druhého stroje si představují že má úplně zázračné, fyzikální zákony popírající vlastnosti, lidé s firem letadlo vyvíjející, vyrábějící a vojáky zavádějící do provozu mají asi nadpřirozené schopnosti, které jim umožnily vyvinout a vyrábět na první dobrou hned dokonalé letadlo, bez chyby, aniž by potřebovali roky (spíše desetiletí) jako potřebují normální smrtelníci.
A jiní diskutéři, na základě prakticky stejných informací, dochází k přesně opačnému názoru. Informace stejné, ale víra a naděje opačná, stejně iracionální.

Vyhledávání