internetový armádní magazín

Diskusní téma: Rusko vede konzultace s Tureckem o dodávkách stíhaček

Datum: 04.05.2019

Vložil:

Titulek: Re: Re: Re: Re: Dušan schválně srovnání SU-35 s F-35

Možné samozřejmě je, že se ukáže že F35 nebo SU57 nebo oba jako slepá ulička, nebo to snad ani ne, ale že přínos oproti nejnovějším variantám starších letadel nebude tak velký, aby ospravedlnil náklady, námahu, úsilí vložené do vývoje, výroby, zavedení, provozování, servisu, logistiky.
To ale ukáže až čas.

Uvidíme, jestli se v Letectví a Kosmonautika ročník 2 119 dočteme, " ...nakonec po vyřešení těchto problémů od 2. výrobního bloku 4. série, a zejména po dalších vylepšeních od 5. verze si stroje obou potencionálních protivníků piloti i pozemní personál velmi oblíbili. Nakonec se jich vyrobilo neuvěřitelných více než 1 000 kusů a staly se skutečně ikonickými univerzálními bojovými tahouny 21. století. A i když v zemích původu byly již kolem roku
2 080 postupně vyřazovány, pro jejich výkony, spolehlivost, odolnost a úsporný provoz slouží tyto legendy dodnes úspěšně v 23 letectvech celého světa ...
Zajímavá je situace v Turecké republice, kde dokonce spolehlivě slouží souběžně několik desítek obou typů těchto strojů ... "

Anebo naopak "... oba tyto typy, do kterých byly vkládány velké naděje, a ve svých zemích a zemích spojenců byly ve své době propagandisticky až nekriticky vyzdvihovány, nakonec po výrobě několika málo desítek kusů, a krátké cca 15-leté službě, byly pro neustálé problémy, z nich některé vedly k tragickým nehodám, a celkovým problémem s udržováním bojeschopnosti a nákladným provozem, vyřazeny a sešrotovány. Zvláště s problémy se potýkalo Turecko, které ve 20. letech 21. století s politických důvodů nakoupilo oba typy a po jejich nutnosti vyřazení se začátkem 40. let dočasně ocitlo bez stíhacího letectva. Ve světových muzeích se nedochovalo ani jedno letadlo uvedených dvou typů ... "

Vyhledávání