internetový armádní magazín

Diskusní téma: Rusko vede konzultace s Tureckem o dodávkách stíhaček

Datum: 07.05.2019

Vložil:

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Dušan schválně srovnání SU-35 s F-35

Omny možná jsem se ve svých příspěvcích zbytečně moc rozkecal a možná tam byly i bláboly jak říkáš. Ale promiň ale takový blábol jako sériová výroba prvních 2 kusů, to by mě teda ve snu nenapadlo. Nezamýšlel ses, že to je protimluv? Že zdroj, od kterého čerpás říká něco divného? Nevím, jaká je Tvoje profese co jsi vystudoval nebo se vyučil, ale prumerne i lehce podprůměrné technicky erudovany člověk ví že sériová výroba znamená již vyrobené drahé přípravky, přístroje formy, lisy někdy celé továrny nebo aspoň celé nové výrobní haly, logistiku subdodavatelsky řetězec, metodiku prejimek, zkousek a milon dalsich nakladnych veci a to všechno se nedělá pro 2 kusy. Když tak pro 200 ks. Dobra tak 50. Ještě bych s udivenim ale věřil 28 kusum. Ale 2 je totální nesmysl. Abys rozuměl, já to neberu jako negativum, prostě vývoj složitého drahého výkonného zbrojního systému bezi.
Co tam máš dál- F35 - tak zde už podle dostupných informací probíhá opravdu sériová výroba desítek vlastně už nějaké tý stovky kusů. Verze B má dle víceméně bulvárních článku u Japonských sil obrany nějakou vadu, která vedla k havárii a neupresnenemu počtu nouzových přistání, přičemž nikdo neví v čem ta "nouzovost" spočívá, co bylo příčinou. Omny, tvrdší, že v mých příspěvcích nejsou fakta, a já to beru. Tý jsi tedy z nějakých zdrojů o vysetrovsni získal fakta? Co tedy způsobilo tu havárii a tý nouzova pristani? Banální závada nejake součásti nebo celkove spatne koncepce a konstrukce? A pokud "bé" je spravne týká se jenom verze B nebo i A a C? Takze Američani a spojenci kteří je nakoupili je vyřadí sesrotuji odepisou továrny se zbouraji? Nebo tedy přesněji řečeno, aby neztratili tvar, budou tvrdit, že nic že F35 je to nejlepší co může být, v omezeném režimu vyrobí ještě několik desítek kusů a za 5 či 10 let je tedy v tichosti vyřadí a továrny zbourání? Tak to bude ? Pokud ano a máš k tomu hodnověrně zdroje pak klobouk dolů. V opačném případě jsou Tvoje příspěvky komoleni a bláboly na kvadrat.
Co dale-cena - spolu s Tebou předpokládám, že cena F35 je vyšší než SU57, kvůli jiným cenovým hodinám v USA a Rusku. Na druhé straně když v luxusním penziónu v Rakousku s opulentni snídaní jsem platil - v akci tedy - min než v ruském sparťanské, kde jsem musel si topit v peterkach - tak i o těch cenach ... Nevím nedokážu polemizovat, oponovat ani souhlasit..
Co máš dál- závada stejná u F35 a SU57 no to by byla obrovská náhoda nevím k čemu tento Tvůj dotaz směřoval.
Ke Grippenum - jdou různé polemiky zda Gripen nebo jiný typ mimo téma. Ale spolehlivost Grippenu u dosavadních uživatelů je velmi vysoká. Nicméně v průběhu vývoje ve Švédsku jeden nebo dva prototypy tragicky havaroval(-y).
Jak jsem uváděl že za sto let se čtenáři military periodik dovedi co Tobě mě i ostatním je utajeno a jen si domyslime či věříme- na tomto serveru v Archivu najdeš nádherné podrobné články o vojenske technice již odtajněne kde jdou popsaný všechny problémy vývoje výroby, služby, nasazení. Tak takto se za 50 let dovedi fandové militarii letectvi a historie, jak to vlastně bylo s F35 a SU57

Vyhledávání