internetový armádní magazín

Diskusní téma: Americké námořnictvo je na cestě k vlastní stíhačce F/A-XX

Datum: 11.05.2019

Vložil: hujer

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ?

Já jsem stále přesvědčen, že zpočátku programu JSF bylo tvrzeno že nahradí všechny F-18, tedy všechny. Ale jak plyne čas a US NAVY je obohacena o zkušenosti, rozhodnutí se mění. Tak se nám situace "kapánek opakuje". F-18 úspěšně nahradil starší letouny jako A-7, A-6 a F-4 jednotnou platformou. Ale jako náhrada za F-14 Tomcat se ukázal jako nevyhovující, tedy nedosahoval jeho kvalit. Tak nějak vznik Super Hornet aby ztrátu Tomcatů alespoň částečně eliminoval. No a hlavní úkol F-14 byla vzdušná ochrana námořního svazu. Na jeho místě by měl tak nějak působit nyní Super Hornet. Tedy myslíte si že F-35 má na to aby zaujal místo takové legendy jako T-14 Tomcat, já si upřímně myslím že ne. Je tedy lepší ponechat si Super Hornet. Možná by to do budoucna chtělo nějaký "F-35F Super Lightning II", ale bojím se že z této platformy se to vycucat prostě nedá, proto nový vývoj, nový letoun. Doufám že se některým čitatelům neudělá mdlo a nebudou to brát jako útok na F-35. Ale zas nebudeme si nic nalhávat.

Vyhledávání