internetový armádní magazín

Admirál Kuzněcov - modernizace zahájena

02.12.2017 17:30

Ruské vojenské námořnictvo (VMF) po několika odkladech a dlouhé řadě dohadů zahájilo modernizaci svého jediného letadlového nosiče - těžkého letadlového křižníku Admirál Kuzněcov. Podle zprávy představitele VMF, loď se v této chvíli nachází v loděnici na stanovišti, kde budou prováděny plánované opravy, pověřené společnosti již zahájily přípravné práce.

Oprava Admirála Kuzněcova by měla trvat asi více než dva roky. Rozsah opravárenských prací bude pravděpodobně menší než se původně zamýšlelo. Levnější a kratší varianta modernizace byla podle dostupných zpráv zvolena z důvodu nedostatku finančních prostředků. Mělo by být investováno asi 25 miliard rublů, ale tato suma zatím nebyla nikde oficiálně potvrzena, a je možné, že se jedná pouze o odhad pozorovatelů dění okolo Admirála Kuzněcova převzatý a prezentovaný agenturou Interfax.

Modernizace lodě má být spojena především s výměnou hlavních částí pohonného systému, tedy tlakových kotlů, turbín, generátorů a pomocných dieselových motorů. Je pravděpodobné, že loď dostane nové systémy protiletadlové a protiraketové obrany, včetně palubní verze raketového komplexu Pancir-S. Militarybox, CC BY-SA

                                                      Admirál Kuzněcov v roce 1991

                                                                 (foto: USN / PD)

 

                                                       Admirál Kuzněcov v roce 2014

                                                           (foto: Royal Navy / OGL)

 

Diskusní téma: Admirál Kuzněcov - modernizace zahájena

Datum: 03.12.2017

Vložil: Mirra

Titulek:

vypadá dost omšele, ale bez renovace se můžou se schopností rozloučit. A to jim ji prý původně chtěla při rozpadu vyfouknout Ukrajina takže prchla z loděnice přes Bospor do Baltu. Ale nějaké zkušenosti získali se stavbou pro Indii tak už by to zas neměl být takový problém to dokončit v udaném termínu.

P.S: pro redakci - nevíte jak to dopadlo s těmi nabízenými stíhači pro Írán? Nějak je ticho po pěšině....

Datum: 03.12.2017

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: už

S ruskými stíhačkami pro Írán je zatím opravdu ticho po pěšině, ale jeden z vrcholných představitelů íránského vojenského letectva prohlásil, že Írán si vyvine novou těžkou stíhačku sám. Oni zatím hodně mluví, ale realita je někde jinde. Asi natřou kormidla F-14 na černo a hned bude nový typ jak vyšitý.

Datum: 04.12.2017

Vložil: Mirra

Titulek: Re: Re: už

mě to dost zaráží - s tím co se děje a jak moc se je snaží zatáhnout do boje, tak se zdá že budou dál spoléhat na letité nějak sflikované Tomcaty a nové S-300 jako PVO. Nejdřív byli celí říčný do nových strojů a teď kupují jen civilní. Myslím že dostali nabídku nějakých modifikovaných Su-27(m3?) ale ty se jim nezdály, podivné, vždyť proti těm stařičkým strojům by to byl značný pokrok. Ovšem faktem je že se chovají nezvykle tiše, i po těch silných slovech z Rijádu, evidentně jim došlo jak je jejich pozice křehká.

Datum: 04.12.2017

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Re: už

Je to mimo, nicméně vás mohu upozornit na to, že íránské angažmá v Sýrii a Jemenu se týká především pozemního vojska, pozemní techniky - a ty dodávky jsou poměrně masivní, v neposlední řadě také něco stojí. Takže letectvo evidentně není priorita - a zřejmě na nějaký nákup není ani dostatek financí

Datum: 05.12.2017

Vložil: Classix

Titulek: Re: Re: Re: už

Šetří penízky na nákup raketového jaderného systému z KLDR.

Vyhledávání