internetový armádní magazín

Airbus a Maďarsko - dlouhodobé průmyslové partnerství

18.12.2018 15:50

Společnost Airbus Helicopters a Maďarsko podepsaly dohodu o průmyslové spolupráci na dlouhodobých projektech v oblasti letectví. Nejprve se zaměří na výrobu některých vysoce přesných mechanických dílů pro dynamické systémy vrtulníku. Projekt je součástí rozvojového programu ozbrojených sil Zrinyi 2026, který má podpořit snahu Maďarska o nezávislou obranu.

"Toto partnerství je v souladu se strategií evropské spolupráce v Airbusu a demonstruje naše úsilí urychlit spolupráci s jednou z nejrychleji rostoucí evropských ekonomik," řekl Bruno Even, CEO společnosti Airbus Helicopters. "Projekt vznikl díky zkušenostem a inovacím v maďarském průmyslu, které budou nyní součástí celosvětového dodavatelského řetězce společnosti Airbus."

Cílem dohody je výstavba zcela nové továrny společnosti Airbus. Nový podnik se ze začátku zaměří na výrobu mechanických součástek, které budou montovány do různých vrtulníků Airbus, které jsou provozovány ve více než 150 zemích světa. Dohoda rovněž využije místní dodavatelský řetězec, jehož úkolem bude například povrchová úprava.

Maďarsko je dlouholetým zákazníkem pro civilní i vojenské produkty společnosti Airbus, které zde našly širokou škálu uplatnění. Maďarské ministerstvo obrany v poslední době zakoupilo 36 helikoptér: 20 kusů H145M a 16 kusů H225M. Militarybox, AC&C Public Relations, Airbus, Tisková zpráva

                                        vrtulník H225M / foto: Airbus / Anthony Pecchi / FU

 

Diskusní téma: Airbus a Maďarsko - dlouhodobé průmyslové partnerství

Datum: 20.12.2018

Vložil: Omny

Titulek: dobrý výběr

Maďarsko se chová jako proevropská země....což se nedá říci o Slovensku. Měli bychom se inspirovat Maďarskem v našem tendru na vrtulníky...

Záznamy: 1 - 1 ze 1

Vyhledávání