internetový armádní magazín

Armáda ČR dostane nabídku bojových vozidel pěchoty CV90

11.05.2016 13:55

Společnosti BAE Systems a VOP CZ, s.p. Šenov nabídnou AČR jako náhradu za bojová vozidla pěchoty BVP-2 ve Švédsku vyvinuté obrněnce řady CV90. Nabídka vozidel bude pro ČR velmi komplexní, bude navržena jako průmyslová spolupráce, která přinese nové technologie a vytvoří nová pracovní místa.  

Český partner - VOP CZ, s.p. Šenov je znám jako společnost, která má dlouholetou tradici v zajišťování výroby, oprav a modernizací různé pozemní techniky pro české ozbrojené síly. Vyrobila pro AČR např. více než sto kolových obrněných vozidel Pandur II a zajišťuje podporu provozu modernizovaných hlavních bojových tanků T-72M4CZ i dosud provozovaných starších bojových vozidel pěchoty BVP-2.

Společnost BAE Systems je ve spolupráci s VOP CZ připravena AČR dodat vozidla CV90 nakonfigurovaná přesně podle požadavků a představ.

Výběr vhodné náhrady za BVP-2 by měl být u AČR vyřešen asi do dvou let. Kromě CV90 je horkým kandidátem na post této vhodné náhrady také vozidlo ASCOD od společnosti General Dynamics European Land Systems, která má za partnera firmu EXCALIBUR ARMY. Militarybox, CC BY-SA

                                                                   CV9035

                                                           (foto: AVDD / PD)

 

                                                         interiér vozidla CV9030

                                                      (foto: Z. Novotný / CC BY)

 

 

Diskusní téma: Armáda ČR dostane nabídku bojových vozidel pěchoty CV90

Datum: 12.05.2016

Vložil: Pepe

Titulek: BVP

Lepší by bylo vyvinout úplně nové BVP zeměmi V4, které by lépe zohledňovalo jejich potřeby. Aby se nevyvíjelo úplně všechno od nuly, jako základ by se dalo použít korejské BVP K2. Poláci již vědí jak to je s korejskými podvozky pro jejich houfnice, a myslím že jsou spokojení.
CV90 je však určitě lepší než "drátem do oka". Doufám, že nějaká "chytrá hlava" nedojde s nápadem unifikace věží s Pandury, a nebude se snažit pro nové CV90 prosadit ten izraelský kostrbatý nesmysl, jehož fungování ohrozí i dobře hozená cihla.

Datum: 12.05.2016

Vložil: Deutshchmann

Titulek: Re: BVP

To se už jednou řešilo, ale dopadlo to tak že skoro všechno se mělo vyrábět v Polsku a zbytek měl jen odebírat. Takže to nic státu nepřineslo.
Unifikace věží s Pandury bude jen v určitých senzorech a hlavní zbrani. nejspíš se osadí pancéřovaná věž od Rafaelu

Datum: 12.05.2016

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: BVP

Tak jasně, to je známá věc, že Poláci si chtěli urvat vše pro sebe, a v takovém případě je dohoda skoro nemožná. Já jsem to uvedl pouze jako své řešení bez ohledu na reálnost.
Co se týče pancéřované věže od Rafaelu (snad myslíme tu samou), tak ani tu nepovažuji za dobrou. Ta je snad vhodná jako modernizační prvek pro BVP-2, nebo varianta pro Pandura, ale pro CV90 asi ne. To již základní věž CV90 s 30mm kanonem je podle mě lepší, nebo dokonce i slovenská Tura.

Datum: 13.05.2016

Vložil: Allways look on the bright side....

Titulek: Re: BVP

No jo, ale aspoň ta cihla nezabije 2/3 osádky jako v BVP...

Vyhledávání