internetový armádní magazín

Bombardéry B-52H se připravují na přesné bombardování

08.10.2015 19:35

Americké vojenské letectvo (U.S. Air Force) chce zbavit 30 současných strategických bombardérů Boeing B-52H Stratofortress schopností nosit jadernou výzbroj a vybavit je naopak laserovými systémy pro velmi přesné bombardování. Instalace zaměřovacích kontejnerů LITENING Targeting Pod má strojům umožnit bombardování paletou laserem naváděných pum za účelem přímé podpory pozemních jednotek. Systémy LITENING mají také posádkám bombardérů umožnit lepší situační povědomí, protože kromě laserových systémů obsahují také velmi výkonné televizní kamery s vysokou rozlišovací schopností a termokamery.

Pozemní testy letounu B-52H vybaveného systémem LITENING již byly zahájeny na letecké základně amerického vojenského letectva Edwards v Kalifornii. První zkušební lety jsou naplánovány na počátek příštího roku. Samotná úprava strojů B-52H pro nové úkoly by měla poměrně jednoduchá. Militarybox, CC BY-SA

                              B-52H s kontejnerem systému LITENING pod pravým křídlem

                                                     (foto: U.S. Air Force / PD)

 

 

Diskusní téma: Bombardéry B-52H se připravují na přesné bombardování

Datum: 11.10.2015

Vložil: jsk

Titulek: Protože ,mě tady štvou proruští

zabedněnci, bez nalostí čeholkoliv, jen přebírají propagandu z ruských zdrojů a jsou líní si opatřit informace a myslet vlastní hlavou. Monžá, že ani neznají žádné cizí jazyky..

Datum: 12.10.2015

Vložil: Bubi

Titulek: Re: Protože ,mě tady štvou proruští

Připomínáte mi ten typ demokrata který tvrdí že můžete říkat svoje názory, ale jenom pokud jsou stejné jako moje...jiné názory jsou automaticky fašismus/nacismus/komunismus/satanismus/...etc.
A mimochodem, já umím plynně anglicky, německy, švédsky, se slovníkem se domluvím francouzky a celkem obstojně zvládám i španělštinu.

Datum: 09.10.2015

Vložil: jsk

Titulek: Takže TRIADA končí? POdle mě je to

chyba, B-52H se AGM-86 je stálě nenahraditelným prostředem jadreeného odstrašování, může střely odpáli 3000km od cíle, ktaže je imuní vůčí PVOS.
Někdy mi připadá, že celá Obamova administrativa je snad na výplantí listině Kremlu...jinak mi to mozek nebere.

Datum: 09.10.2015

Vložil: Míša

Titulek: Re: Takže TRIADA končí? POdle mě je to

Nevím, nemám důvod se domnívat, že by měl Kreml tak schopné infiltrátory, že by řídil US army. Jenže je též skutečností, že raketa nepoletí jen k hranici kontinentu a tak jí v reálu, vemem min 1000km nad nepřátelské území, asi je spousta států, které tím vyřadí, ale i čína má již schopné detekční prostředky a možná tohoto pomalého nosiče by měl čím ohrozit. Sami amíci asi zhodnocují věc nejlépe.

Datum: 09.10.2015

Vložil: Míša

Titulek: Zajímavý

Taky si myslím, že jako jaderný bombardér již nemá smysl, většina jaderných mocností by si s daným počtem bombardérů této kategorie poradila i v místě odpalu řízených AG střel. Takže tato změna role je na místě, teď kdyby ho nasadili proti IS, možná s tímto nádobíčkem by mohl být efektivní, asi by svedl víc, jak letka hornetů.

Datum: 09.10.2015

Vložil: jsk

Titulek: Re: Zajímavý

S IS by si klidně letka Honetů poradila, není to otázka palevné síly, al eotzka ROE: IS se kraje za lidsé šíty tvořené civilisty a jakmile USA zabijí nějaké ho civilistu, média je rozcupují....RuAF například v Sýrii zasáhlo dvě zdravotnická středika ..NIC, nikomu to navadí.

Datum: 09.10.2015

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Zajímavý

Ty mě vždycky dokážeš pobavit!:D

Datum: 09.10.2015

Vložil: Bubi

Titulek: Re: Re: Zajímavý

Proč jsem vůbec chodíte? měl by jste pracovat pro TN.cz nebo rovnou TV nova, vy zjevně víte všechno a nejlíp, nesedíte náhodou v generálním štábu NATO? nebo RF?

Vyhledávání