internetový armádní magazín

Brazílie asi nekoupí ruské protiletadlové systémy Pancir-S1

15.10.2015 18:35

Brazílie s velkou pravděpodobností odstoupí od plánovaného nákupu ruských hybridních protiletadlových systémů Pancir-S1. Obchod v hodnotě kolem 500 milionů dolarů, který byl již několikrát odložen, měl být začít realizován v příštím roce. Důvodem brazilské rezignace na pořízení moderních ruských systémů má být politická a ekomická krize, která hrozí až odstoupením současné vlády.

Podle ekonomů musí Brazílie v současné době především řešit financování olympijských her v Rio de Janeiru v roce 2016. Panují zde i velké sociální tlaky na celkové zlepšení životní úrovně, zlešení zdravotnictví a školství a zesílení boje s kriminalitou. Za těchto okolností by bylo neprozíravé vynakládat velké prostředky na zbraňové systémy, které nejsou nezbytně nutné. Militarybox, CC BY-SA 

                                            Pancir-S1 na podvozku automobilu Kamaz

                                                     (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

 

 

Dřívější zpráva 28.8.2014 : Brazilci provedou konečné posouzení ruského komplexu Pancir-S1

 

 

Diskusní téma: Brazílie asi nekoupí ruské protiletadlové systémy Pancir-S1

Datum: 16.10.2015

Vložil: David

Titulek: Brazílie

Ono to celkově vypadá na omezení některých brazilských zbrojních programů, které ostatně byly často označovány za až příliš ambiciózní. Má být např. snížen plánovaný počet ponorek. A já jsem zvědav, jestli Brazílie realizuje plně nákup 108 Gripenů.
A co se týče PVO - stejně tak Brazílie jednala roky o dodávkách Buků - a také z toho sešlo

Vyhledávání