internetový armádní magazín

Britské výběrové řízení na kolová BVP

17.09.2015 13:10

Představitelé britského ministerstva obrany oznámili brzké vyhlášení výběrového řízení na kolová bojová vozidla pěchoty v konfiguraci podvozku 8x8 pro britské pozemní síly. Přesnější termín vyhlášení ještě není znám, ale mělo by se tak stát do konce letošního roku.

Britské ministerstvo obrany se pokoušelo získat kolová bojová vozidla pěchoty bez výběrového řízení již v roce 2008, ale nedokázalo se dohodnout s firmou General Dynamics na podmínkách dodávek strojů Piranha 5. Tyto stroje by se však nyní mohly zúčastnit plánovaného výběrového řízení.

Podobné představy o prosazení se bez výběrového řízení panují v poslední době i okolo francouzkých vozidel VBCI firmy Nexter, která jsou již nějakou dobu v Británii testována. Nexter se však hodlá Britům podbídnout ještě něčím novějším a podstatně výkonnějším - VBCI 2.

O účast v britském výběrovém řízení na kolová bojová vozidla pěchoty však budou mít zájem i další významní hráči jako německý Rheinmetall / Krauss-Maffei Wegmann s vozidlem Boxer, finská firma Patria s vozidlem AMV (AMVXP) nebo singapurská ST Kinetics s novým strojem Terrex 2. Militarybox, CC BY-SA

                                                                    Nexter VBCI

                                                         (foto: Selvejp / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Britské výběrové řízení na kolová BVP

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání