internetový armádní magazín

Čína připravuje nový strategický bombardér

06.09.2016 11:05

Čína údajně dokončuje vývoj nového strategického bombardéru. Ten má výrazně zvýšit schopnost čínských ozbrojených sil útočit i na velmi vzdálené cíle.

K dnešnímu dni má čínské vojenské letectvo k dispozici kolem 120 bombardovacích letounů H-6, které jsou považovány za strategické stroje. Jde o výrazně modernizované kopie sovětských Tu-16 vyvinutých v šedesátých letech minulého století. Jsou schopny nosit bojový náklad o hmotnosti do 9000 kg a bojový rádius jejich nejnovějších verzí (H-6K) se pohybuje kolem 3500 km.

Z dostupných informací nejí zcela jasné zda nový bombardér bude novou konstrukcí, nebo půjde o další vývoj H-6. Dá se však spíše předpokládat, že půjde konstrukční novinku na úrovni nově vyvíjených stíhaček J-20 a J-31. Problémem nového čínského strategického bombardéru však budou opět vhodné motory, s jejichž vývojem má Čína nemalé potíže. Militarybox, CC BY-SA


                                                čínský strategický bombardér H-6K
                                                     (foto: MO Japonska / CC BY)

 

Diskusní téma: Čína připravuje nový strategický bombardér

Datum: 06.09.2016

Vložil: Pepe

Titulek: H-6

Je obdivuhodné, že Číňani jsou schopní neustále přicházet s novými verzemi tak starých letadel jako je Tu-16. Je také odvahou nazývat tato letadla strategickými bombardéry. Ruský frontový Su-34 by je s tankováním za letu utřel do kapesníku.
Jinak jsem však velice zvědavý, s jakým výtvorem přijdou. To, co je v některých internetových zdrojích zobrazováno se nepodobá ničemu ruskému ani americkému a realizace by byla od Číňanů odvážným krokem.

Datum: 06.09.2016

Vložil: Luky

Titulek: ...

to? https://defence-blog.com/news/china-confirms-that-the-next-gen-long-range-bomber-is-under-development.html

Datum: 06.09.2016

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: ...

Když už dáváte odkaz, prosím uveďte aspoň malý nástin toho, co tam čtenář najde. Díky.

Datum: 06.09.2016

Vložil: Sd

Titulek: Odkaz

Nedávno jsem zde dával odkaz...
O americkém 30 mm kanónu na lehkém vozidle 4x4, který je ovládán ručně na požádání účastníka diskuze a byl mi redakcí smazán.

Datum: 06.09.2016

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Odkaz

.... ??????

Datum: 06.09.2016

Vložil: Sd

Titulek: H-18/j20

Nevím/nevím jestli je to real.
H-18 vypadá jako kříženec mezi YF-23 a B-1B- přitom z boku je to jasné J-20.
Nevím jestli China by toto vůbec zvládla finančně...No pokud jde o Tu-16 v China a různé kopie...je možné, že H-18 bude vlastně něco jako B-1 Lancer a může umět nebo dotahovat co B-1 zabalený do futuristických tvarů převzatych z F23,B-1B,J20 a kdoví čeho ještě...nicméně pajšl bude něco na styl J-20 nebo dokonce Tu-22..
Linka Tu-22 se měla v Chině rozběhnout...nevím, jak to s tím je.

Ted to velké ALE- je možné,že by něco dokázali uvařit z toho všeho co jsem napsal.

Ale. Je schopna to China ufinancovat..
Ted běží zrychlené testy prototypů J-20 a k sériové podobe J-20 zbyva mnoho let a hlavně úprav.
Chce mi tu snad někdo tvrdit na základě plastového modelu a Artu, že by to China dokázala dělat souběžně s dalším obdobným projektem?

Pokud jde o J-31 CHINA ho moc nepotrebuje- je to nahrada za Jf-17 a ten se nyní modernizuje atd. Ve světě jsou vlastně čerstvě- beru jen ty novější stroje,které lze považovat za nějaké letadlo...
China potřebuje letoun z dlohym doletem a tim je J20- štětí na nem pracují,pochybuji ze by zde byl i dalsi narocny projekt jako je J-18.
A pokud je...myslím si,že jeho výkony budou na úrovní B1b/tu22 nebo mírně i horší/lepší...a muže si J-18 vypadat na obrázků jak chce...

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Vyhledávání