internetový armádní magazín

Čtrnáct srbských MiGů generace 4+

18.06.2018 19:40

Podle srbského ministerstva obrany bude všech šest letounů MiG-29, které byly dodány z Ruska, i další čtyři, jejichž darování je vyjednáváno s Běloruskem připraveno k provozu koncem letošního roku, nejpozději počátkem roku příštího.

Srbské letectvo má momentálně ve stavu letové způsobilosti čtyři MiGy-29. Se šesti ruskými a čtyřmi Běloruskými se tento počet rozšíří na čtrnáct, což je již velmi solidní počet v porovnání se stavem nedávné minulosti.

Všechny srbské letouny MiG-29 budou za pomoci Ruska postupně modernizovány na do stavu, který bude odpovídat strojům generace 4+. Militarybox, CC BY-SA

                                                              srbský MiG-29B

                                                     (foto: K. Grozev / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Čtrnáct srbských MiGů generace 4+

Datum: 19.06.2018

Vložil: Saint Joseph

Titulek: Mig-29 aneb mig-29 9-12A ekonomicky nevylepšíš

Také tleskám, alespoň se dostanou Mikojan-Gurjevič MiG-29SMT (iz.9.18) a lá JEMEN. Myslím, že spokojenost bude, jelikož se jedná o verzi 9.12A bez hřbetu. Což znamená menší zásahy do konstrukce. A páni Slováci. Přestaňtě konečně remcat. Podívejte se první na svůj dvorek a pak suďte. Máte problémy, kam se podíváte...to je hrůza...se nedivím, že Vám zůstal jen Jánošík

Datum: 22.06.2018

Vložil: sused Záviš

Titulek: Re: Mig-29 aneb mig-29 9-12A ekonomicky nevylepšíš

Skôr Vy prestaňte trepať odveci resp. rýpať. Nikoho okrem Vás tie Vaše protislovenské provokácie nezaujímajú, leda tak podobných inteligenčných primitívov ako ste Vy.

Tu nikto neremcá, naopak bolo to myslené ako poklona Srbom a kritika voči zodpovedným na MO SR. Naučte sa čítať s porozumením alebo vrátte školné.

Datum: 19.06.2018

Vložil: David

Titulek: MiGy

Otázkou je, jakou budou mít tyto letouny životnost, jak dlouho budou moci ještě sloužit. Jde o letouny, které již sloužily v ruském letectvu - a to pěkně dlouho. Je mi jasné, že během GO dojde k prodloužení životnosti. Ale přiznám se, na nějaké zázračné prodloužení životnosti o celá desetiletí nejen v tomto případě, ale i u např. takového Kfir block 60 moc nevěřím. Opotřebování, únava materiálu - to se přeci musí nějak projevit

Datum: 18.06.2018

Vložil: sused Záviš

Titulek: Srbi

Z ničoho zrazu Srbi budú mať vcelku veľmi solídne letectvo...gratulujem...niektoré európske štáty môžu ticho závidieť, vrátane Slovenska. De-facto budú mať Srbi v krátkej dobe silnejšie letectvo ako Slovensko. A s minimom nákladov. To je vážne na zamyslenie :-/

Datum: 19.06.2018

Vložil: Jožo

Titulek: Re: Srbi

O tom minime nákladov by sa dalo polemizovať. Najdrahšie na MiG-u 29 je práve tá modernizácia. V takom stave v akom ich Srbi dostali sú tie stroje v podstate nepredajné, čiže cena zodpovedala tovaru.

Datum: 22.06.2018

Vložil: sused Záviš

Titulek: Re: Re: Srbi

s minimom nákladov - myslené oproti nákladom na obstaranie fungl nových moderných strojov ruskej alebo západnej proveniencie.

Datum: 19.06.2018

Vložil: Saint Joseph

Titulek: Re: Srbi

Máte pravdu. Je to způsobené politikou SR, náhradní díly. Velice Vám přeji silné letectvo, které zajistí prostor SR.

Záznamy: 1 - 7 ze 7

Vyhledávání