internetový armádní magazín

Finsko vyjednává o dodávkách houfnic K9 Thunder

03.07.2016 10:05

Finské ministerstvo obrany zahájilo jednání s jihokorejskou společností Samsung Techwin o možnosti dodávek jihokorejských 155mm samohybných kanónových houfnic K9 Thunder do Finska.

Finské ministerstvo obrany před zahájením jednání s jihokorejskou společností zvažovalo různé nabídky samohybných houfnic s kolovým i pásovým podvozkem. Nakonec byla dána přednost dělostřeleckým systémům na pásech pro jejich větší mobilitu ve velmi obtížném terénu. Dalším důležitým faktorem ve výběru byla cena. 

Dodávky nových dělostřeleckých systémů finské armádě by měly proběhnout v letech 2022 až 2030. Nové systémy by ve výzbroji finské armády měly nahradit zastaralé typy houfnic, včetně lehčích pásových samohybných 2S1 Gvozdika. Militarybox, CC BY-SA

                                                                       K9 Thunder

                                                (foto: Defence Citizen Network / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Finsko vyjednává o dodávkách houfnic K9 Thunder

Datum: 03.07.2016

Vložil: Sd

Titulek: Je to jasné- smutné

Je jasné že Rusko už není komunistické,ale chová se tak...pořád zde jsou lidé co tahají za nitky a ničí Rusku pověst...pořád někteří žijí v době SSSR.
Rusko má obrovské zásoby surovin, tak obrovské, že by si mohlo dovolit je prodávat na směnném obchodě, třeba za máslo, auta, výrobky a pořád by na tom bylo velmi slušně. Nerozumím nevyužít takový potenciál. Myslím že je to problém Vnitra a zákonů v Rusku, které jsou na úrovni schválení genocidy jako legitimního řešení. Je to škoda.
Pokud by se normalizovaly zákony...stalo by se Rusko jednou z nejbohatších společností. Chytré lidi ,vědce mají abnormálně. Z veškerými rusy co jsem se setkal byli vyjímečně inteligentní. Když jsem se ptal co dělá otec. Pkaví se na ponorce. Je vědec atd.
přitom měli hluboko do kapsy.
Tomu se říká nevyužítý potenciál.
Myslím že toto je hlavní chyba Ruska.
Pak se zlobí, že ho oklešťují státy ze stracchu před napadením a různou diverzí,útoky,špionáži atd. a vzniká obrovské pnutí mezi supervelmocemi,kam by Rusko mohlo klidně patřit...

Datum: 03.07.2016

Vložil: Akát

Titulek: Re: Je to jasné- smutné

Hovadiny. Myslí na budoucnost, přece nevymění teď svoje surovinové zdroje za máslo, které se promění v hovno. Oni musí své suroviny ochránit a nenechat je rozkrast. Co mohou poskytnout musí výhodně zpeněžit a investovat do rozvoje výroby a zbavit se tak závislosti na prodeji ropy a plynu.

Datum: 03.07.2016

Vložil: Sd

Titulek: Re: Re: Je to jasné- smutné

To bylo myšleno z nadsázkou, že i po takovém řešení by na tom bylo lépe než je teď.

Datum: 04.07.2016

Vložil: jsk

Titulek: Re: Je to jasné- smutné

bohužel rusko nemá NIC než své nerostné suroviny (a třeba zájem o ropu nemusí být věčný) a zatímco Západ chce obchodovat a Rusko získalo v rámci tohoto obchodu za posledních 20 let často špičkové technologie, místo aby je využilo a provedlo opravdové rformy a začlenilo se mezi vyspělé státy, využilo těchto technologií především an vývoj nových zbrańových systémů..inteligentní lidé v rusku to dávno pochopili a tak utíkají do USA, Izraele, do knce je přeplácí i Čína a ruský zbrojní průmysl (tn vždy preferovaný a oddělený o civilního sektoru) má velké problémy (viz. např. PAK-FA).
Rusové se prostě rozhodli soutežit ne "mírově" v civilních technologiích a růstu životní úrovně a vzdělanosti, ale ve vojenské oblasti..už jednou se jim to nevyplatilo, Putin si asi mylsí že je chytřejší....
Na druhou stranu možná ani jinak nemůže, prozoe mocná podnikaelská lobby se bojí "čerstvého větru" a ten jejich zatuchlý smrádek jim (zatím) vyhovuje..ale čas nepravuje pro Rusko ani náhodou.
Rroto je rusko hrozbou i dnes.

Datum: 04.07.2016

Vložil: jsc

Titulek: Re: Re: Je to jasné- smutné

Až se probudíš, tak se nezapomeň opláchnout od těch sraček co jsi kolem sebe nablil.

Datum: 04.07.2016

Vložil: jsk

Titulek: Re: Re: Re: Je to jasné- smutné

Nezapomeň políbit Puťkovi zadek, ty ruskej švábe. Kvůli takovým sviním jako je naše vlast ve sračkách. Styď se zrádče!

Datum: 04.07.2016

Vložil: vašek Havel

Titulek: Re: Re: Re: Re: Je to jasné- smutné

HUŠ ty Emerický švábe bež na emericku ambasádu pořádně Schapirovy vykouřit... Tato země potřebuje takové vlez řitě zvráceného OBAMOVA režimu....

Datum: 04.07.2016

Vložil: Sd

Titulek: Re: Re: Re: Je to jasné- smutné

Až se naučíš číst s správně a slušně komunikovat, možná se naučíš i zvracet.

Přikláním se k tomuto názoru a pokud ti vadí pravda. Jdi si štěkat jinam, ano.
Zde je to pro slušné lidi hovado

Datum: 05.07.2016

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Re: Re: Je to jasné- smutné

Ten kdo tu většinou kazí slušnou komunikaci je "jsk". Asi bych se neodvážil označovat ty jeho výplody za pravdu. On to tak možná cítí, a Ty možná s ním, ale je tu velké procento těch, co cítí poněkud jinak. Měl by se proto chovat umírněně. Pokud se chce hrát na agitátora, tak by si měl vybrat vhodnější server, nějaký kde se rvou rudí s modrýma bez ohledu na téma.

Datum: 05.07.2016

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Je to jasné- smutné

jsk - Ty jsi takový ocas provokatér, že většího tu není. Ne, že by všechny Tvé myšlenky a vývody byly špatné, ale většinou se Ti to v tom podání poněkud zvrtne a vznikne z toho něco co se dá jen velmi obtížně definovat. Hraješ se tu na obrovského rusobijce, rudobijce, komunistobijce, a teď i na vlastence, ale ve skutečnosti jsi pravděpodobně jen obyčejný zaslepenec. Předkládej příspěvky k tématu, drž se techniky a nechej Rusko a Putina v klidu. Tvá hodnocení jsou neobjektivní, neseriózní, rozepře vyvolávající a vůbec nepatří na Militarybox, ale do nějaké žumpy. Má rada pro Tebe zní: Běž do prdele s čestvým větrem, kde nebudeš mít neustálý pocit ruské hrozby.

Datum: 04.07.2016

Vložil: kozlus

Titulek: Re: Je to jasné- smutné

A proc to v RF funguje tak, jak to funguje? Po rozpadu SSSR se mohlo zacit s cistym stolem a zavest tam normalni trzni a pravni prostredi. Na tvorbe zakonu se podileli stovky zapadnich poradcu a stejne se povedlo uzakonit dzungli a totalni chaos. Soukromnici meli tezbu a vsechen zisk a statu z toho slo jen par drobnych. A skoncilo to bankrotem po par letech. Lidi si do dneska pamatujou, ze za tech pravicovych demokratu a ekonomu doslova zrali travu.

Potencial surovin vyuzit neslo, protoze stat nemel na ty investice prachy a soukromnici na to kaslali, protoze infrastruktura jeste chvilku drzela a tak slo jen o okamzitej zisk. Vsichni rikaji o RF, ze je to totalitni stat, ale od roku 2000 se toho jeste uplne zbavit nedokazali. Podivejte se, co vsechno provedli za kroky (za ktere jim zapad soustavne nadava) a furt to nestacilo, aby se zbavili toho bordelu, co tam vznikl mezi roky 1991 az 2000. A za co jim zapad nadava? Zakon o neziskovkach opsanej z USA? Tam fungoval uz pred WWII, ale tam je to OK. Zakon o minoritnich skupinach opsali z Anglie. Tam je to taky OK. Zakony proti danovym unik a ze slapli na krk vsem tem tunelarum? To jsme museli udelat taky a vsude na zapade je to normalni!

Proc investujou do zbrani? To jediny jeste drzi RF v celku. Uz dlouho je vsem jasny, ze kdo bude za 50 az 100 let ovladat ty obrovsky zdroje nerostu v RF, bude ovladat svet, protoze Evropa a USA zacinaji byt pekne vytezeny a v Africe se plundruje zrovna ted. O investice do ostatnich casti se snazi, ale diky stale vsudypritomne korupci to neslo, dokud nedoslo na sankce. Diverzifikaci prumyslu zaridila EU a na zemedelstvi si zavedli vlastni sankce, takze konecne bylo prostredi, kdy vlastni vyrobci maji sanci. Rusko je dnes podstatne sobestacnejsi nez CR.

Datum: 03.07.2016

Vložil: Jirka4form

Titulek: K9

Jihokorejská K9 je prostě houfnice na úrovni a asi je nabízena za dobrou cenu, takže se není čemu divit, že se ve světě prosazuje. Kdyby nepanovaly tak silné tlaky na protlačení kolových podvozků, tak bych řekl, že by to byl velmi vhodný typ i pro české a slovenské ozbrojené síly.

Datum: 07.07.2016

Vložil: Rase

Titulek: Re: K9

Poláci použili z K9 podvozky pro svoje houfnice, tak na tom asi něco bude. Korejské zbraně a technika nevypadají špatně a docela by mě zajimalo porovnání s tou co je k dostání v Evropě

Datum: 03.07.2016

Vložil: Sd

Titulek: To je na ty rudochy- proč pořád-to nechápu

To je a ty ruduchy. Co mluví o míru, ale přitom v Turecku vybuchlo letadlo, nebo vznikají neuznané státy jako Podněšťeří nebo Osetie...Fuj pryč s nimi. To nemluvím ani o tom co se stalo s Kaliningradem..krásné historické město a dnes...černý obchod se zbraněmi ze zdejší základny,proatituce a mafie + ekologická časová bomba...
Pořád nechápu co sem lezou, vždyť zem mají velkou, plnou prilezitosti se seberealizovat.
Pak Zastrašují Finsko...Hloupé a nebezpečné.
Kam vkročí komunista, tam přestane růst i tráva.
Je taky možné že Finové zas vystřílí polovinu obyvatelstva / teda jen ty červené/ aby mohli být v klidu a spokojeni....

Datum: 03.07.2016

Vložil: vombat

Titulek: S dovolením

I když s mnohým souhlasím dovolil bych si upozornit že současný režim v Rusku již není komunistický. Mě se zdála zajímavá studenoválečná taktika Finska kdy používaly hodně zbraní ze SSSR. V případě války by tak mohli snadno používat kořistní stroje, munici atd. Nevíte stále je ve výzbroji ta finská evoluce kalašnikovu? Jinak K9 Thunder je samozřejmě velmi dobrá houfnice!

Datum: 03.07.2016

Vložil: Alex

Titulek: Re: To je na ty rudochy- proč pořád-to nechápu

Pokud je něco opravdu velice hloupé a nebezpečné, je snaha vtáhnout Finsko a Švédsko do NATO. Nebo aspoň Finsko, protože o Švédech je všeobecně známo, že hrají za Američany již celá desetiletí. Finové by museli lhát a červenat se jak slunko na japonském praporu, kdyby chtěli tvrdit, že od 2. s.v. nepotřebovali SSSR a Rusko. Vždy využívali své neutrality a dobrých vztahu se Západem i Východem pro své blaho a nikdo je neohrožoval. Kdyby nebylo SSSR tak by Finsko dnes nemělo skoro žádný průmysl, protože ten vznikl a rozvíjel se především na základě sovětských zakázek. Nejslavnější finská firma Nokia by bez ruských peněz dnes pravděpodobně vůbec neexistovala, nebo by ji při nejmenším nikdo neznal, protože by byla pouze nějakou montovnou.

Datum: 04.07.2016

Vložil: jsk

Titulek: Re: Re: To je na ty rudochy- proč pořád-to nechápu

Nikdo je do NATO nevahuje (to dělají jen rusové), ale cití hrozbu a vědí že na Rusko platí jen síla..

Záznamy: 1 - 17 ze 17

Vyhledávání