internetový armádní magazín

Indie projevila zájem o do Ruska nedodané lodě Mistral

10.08.2015 20:50

Indie projevila zájem o získání výsadkových lodí Sevastopol a Vladivostok třídy Mistral, které Francie odmítla předat ruskému námořnictvu. Pořízení lodí podobné třídy je údajně v souladu s plány rozvoje indických námořních sil. Ty již dříve avizovaly zájem o čtyři velká výsadková plavidla, jedno dodáné přímo zahraniční loděnicí a tři postavená v Indii na základě licence.

Francouzští stavitelé lodí třídy Mistral by si přáli, aby Rusko podpořilo prodej těchto lodí do Indie, a bylo tak možné využít "ruských" úprav provedených na lodích. Nyní demontovaná ruská zařízení by se na lodě po jejich dodání do Indie mohla teoreticky opět vrátit a Indie a Rusko by se také mohli dohodnout na dodávkách ruských vrtulníků Kamov určených pro tato plavidla.

Další zemí, která projevila zájem o Mistraly, a kde by Rusko mohlo sehrát určitou roli je Vietnam. I vietnamské námořnictvo má ambice získat velká výsadková plavidla a současně má velké vazby na Rusko. Militarybox, CC BY-SA

                                                        Vladivostok - Mistral class

                                                   (foto: Ludovic Péron / CC BY-SA)

 

                                                       Sevastopol - Mistral class

                                                (foto: Ludovic Péron / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Indie projevila zájem o do Ruska nedodané lodě Mistral

Datum: 11.08.2015

Vložil: David

Titulek: Mistral

Pokud vím, tak Indie si již dávno chtěla pořídit výsadkové lodě této kategorie, probíhala jednání i o Mistralech."Ex-ruské" lodě budou patrně i levnější. Takže je to poměrně efektivní řešení - a spokojené budou všechny strany

Datum: 11.08.2015

Vložil: Kohy

Titulek: ...

A Indie je obratem prodá Rusku :D

Datum: 10.08.2015

Vložil: Luky

Titulek: ..

A komedie pokračuje........

Datum: 11.08.2015

Vložil: Arten

Titulek: Re: ..

Prečo komédia?
Logické riešenia. Mistraly sú veľmi dobré konštrukcie, Francúzi ich nebudú mať problém predať.
Prispôsobenie na ruské systémy je ešte bonus naviac, čo je pre Indiu veľmi vhodné, rovnako pre Vietnem, ktorý ak má ambície hrať hru v Juhočínskom mori, skôr či neskôr takéto lode bude potrebovať.

Vyhledávání