internetový armádní magazín

Írán si chce pořídit 800 tanků Karrar

21.07.2018 20:40

Íránské ozbrojené síly plánují koupit až 800 nových hlavních bojových tanků Karrar. Obrněnec Karrar je strojem íránské konstrukce a výroby a u íránských ozbrojených sil má být jakousi náhradou za odmítnuté ruské tanky řady T-90.

Tank Karrar nezapře svoji příbuznost s ruským T-72, jehož licenční výroba v Íránu probíhala, nebo ještě probíhá, a to od roku 1996. Íránské T-72 jsou označovány jako Shilden.

Tank Karrar by se podle íránských informací měl minimálně rovnat ruskému T-90MS a měl by používat ty nejmodernější technologie, tedy aspoň podle íránských měřítek. Zahraniční odborníci považují íránský stroj v mnoha směrech za horší než je ruský T-90MS, protože většina jeho komponentů podvozku a pohonu je stále více podobná starému T-72, než novějšímu T-90, i když i T-90 vychází z T-72.

Tank Karrar pochopitelně ukrývá některá tajemství a jeho parametry mohou být pouze odhadovány. Cílem dohadů se může stát především úroveň jeho systému řízení palby a zaměřovacích přístrojů. Militarybox, CC BY-SA

                                                                          Karrar

                                                       (foto: Tasnimnews / CC BY 4.0)

 

 

Dřívější zpráva 12.3.2017 : Karrar - nový íránský tank

 

Diskusní téma: Írán si chce pořídit 800 tanků Karrar

Datum: 23.07.2018

Vložil: sused Záviš

Titulek: papierový tiger, ale pekný ;-)

len ďalší papierový tiger...zvonka výzorom tiger, v skutočnosti pod kapotou kartón. Aneb hĺbková modernizácia T-72 ktorá sa má podobať na T-90MS aby ohúrila a možno aj odstrašila západ od voj.úderu. Podobnú rolu malo zohrať aj to iránske stealth éro. Jedna vec je zbastlovať a pozvárať vonkajšok - to Iránci ako tak vedia, druhá vec je ale zostrojiť alebo kúpiť komponenty a elektroniku SRP na úrovni doby. Ale čo je hlavné - zladiť to všetko v jeden dokonale fungujúci a efektívny celok. A u tohto mám vážne pochybnosti. Čína iste čo-to poskytla, niečo okopčili zo strojov kúpených z Polska, Bieloruska či Ukrajiny, ale vo výsledku to na ruský vymakaný originál SRP ani zďaleka mať nebude. To je viac než pravdepodobné. To ale neznamená, že iránska snaha nie je chvályhodná, naopak, len proste treba zhodnotiť veci reálne a odlíšiť propagandu od reality.

Datum: 22.07.2018

Vložil: Mirrra

Titulek: také

myslím že to na ruský originál T-90 mít nebude. Nebude to mít zřejmě daleko k tomu odhalenému "stealt" letounu co byl akorát pro smích, zem se po něm slehla.
Ikdyby jim nakrásně něco dala Čína tak zkoušky prostě před satelity neutají. Snaha s tanky se cení, nicméně bez konkurenceschopného letectva jsou to jen lehké cíle na odstřel.

Datum: 21.07.2018

Vložil: Rase

Titulek: -

osobně si myslím, že se jedná pouze o hloubkovou modernizace T-72M/M1 a T-72S. Věž je ale masivně upravená, nebo spíš nová, svařená. Kanón, podvozek a pohon bude nejspíš původní. elektronika si myslím pochází z Číny. viz fotky z výroby:

https://palba.cz/viewtopic.php?f=230&t=7307&sid=40895475003b43a96e0fcd6f3637f677

Záznamy: 1 - 3 ze 3

Vyhledávání