internetový armádní magazín

Kanada provede nové výběrové řízení na bojová letadla

17.11.2015 19:10

Kanadský ministerský předseda Justin Trudeau nařídil opakování výběrového řízení na nová víceúčelová bojová letadla pro kanadské letectvo. Kanadské ministerstvo obrany a ministerstvo veřejných služeb a zadávání veřejných zakázek dostalo přísné pokyny k provedení otevřené a transparentní soutěže s cílem vybrat adekvátní a kanadské potřeby splňující náhradu za dosluhující stroje CF-18 Hornet.
Letouny CF-18 měly být vyřazeny do roku 2020. Program modernizace tento termín posune na rok 2025.
V roce 1997 se Kanada zapojila do programu vývoje amerického letounu Lockheed Martin F-35 Lightning II a oznámila svůj záměr pořídit až 65 těchto letadel páté generace. Podle odhadů by současná cena 65 letadel pro kanadské letectvo byla asi 33,6 miliardy USD, což je o 8,6 miliardy více než bylo původně plánováno, a to se stalo cílem značné kritiky. Výběr letounu F-35 byl označen za netransparentní a celý program za předražený.
Nové kanadské výběrové řízení neznamená automatický konec účasti Kanady na výrobě letounů F-35. Militarybox, CC BY-SA

                                                                        F-35A

                                                              (foto: Ahunt / PD)

 

 

Diskusní téma: Kanada provede nové výběrové řízení na bojová letadla

Datum: 18.11.2015

Vložil: Xawier

Titulek: Aby...

...to nedopadlo jak v Jizni Koreji. Ze se bude “vyberove rizeni“ opakovat tak dlouho, dokud to nevyhraje ten, co to ma vyhrat:)

Datum: 18.11.2015

Vložil: Míša

Titulek: Asi dobře...

... když výrobce ždímá, mám dojem, že na vývoji se z větší části podílí stát, pak je neuvěřitelný, že výrobce si stále přihazuje.

Záznamy: 1 - 2 ze 2

Vyhledávání