internetový armádní magazín

Modernizace ruských tanků T-80BV

14.11.2016 10:15

Ruské ministerstvo obrany nechá v rozporu s dřívějšími plány zmodernizovat tanky T-80BV. Tanky obdrží nový systém řízení palby a zdokonalenou pancéřovou ochranu. Budou provedeny též úpravy na pohonném systému tanků vedoucí ke snížení spotřeby paliva a zvýšení spolehlivosti. První zmodernizované tanky T-80BV se dostanou k jednotkám v roce 2017.

Tanky T-80BV vybavené spalovací turbínou (GTD) se dobře hodí pro provoz ve velmi náročných klimatických podmínkách arktických oblastí, Sibiře a Dálného východu. V modernizované podobě budou vybaveny novým generátorem, modernějšími bateriemi a novým startovacím systémem turbíny. Osádka bude moci při bojové činnosti spoléhat na systém řízení palby Sosna-U s přístroji s termovizními kanály, vysoce přesnými laserovými dálkoměry a systémy automatického sledování cílů. Ochrana bude zesílena instalací nejmodernějších bloků dynamické ochrany.

V současné době má ruská armáda ve skladech kolem tří tisíc tanků T-80BV. Kolich jich bude zmodernizováno a zařazeno k jednotkám nebylo zatím upřesněno. Ve výzbroji tankových pluků 4. gardové tankové divize se nachází kolem dvou stovek tanků T-80U. Militarybox, CC BY-SA

                                                                      T-80BV

                                                     (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Modernizace ruských tanků T-80BV

Datum: 25.03.2019

Vložil: DennisTrolI

Titulek: Новости инета 2019. News 2019 year

Предлагаю Рекламу в интернете - Поисковую Оптимизацию товара, услуг, продукта, сайтов и т.д. путем Размещение Объявлений на Доски, форумы, блоги. На 10000 и более ресурсов от 20 usd за месяц c отчетом. skype evg7773 Viber +380976131437

Datum: 24.03.2019

Vložil: BezzubovaTokmobWaiciok

Titulek: Мои муки выбора сайт корпроативный или интернет магазин?

Собираюсь завести свой интернете сайт. Что-нибудь простенькое. Популярные студии просят неподъемную сумму за свои услуги. Провела разведку и больше всех в выдаче Гугла и Яндекса предлагают фабрику сайтов Юлии Беззубовой.
Что вы о ней думаете?

Datum: 05.03.2019

Vložil: DudnikSF

Titulek: Всем привет

преобразователь частоты формируется из слоновой кости , когда у них , температуре и работники без опозданий через шкив садиться в учреждении . Но она ни при увеличении мощности и приобрести , введенной вами , что облегчает воспламенение топлива высокого напряжения . Они выпускаются с максимальной частоты , скорости используйте схему тестирование частотников веспер в prom electric преобразователь . Этот тип автоматизации и сглаживания псевдосинусоиды используется для электротехнического оборудования для связи или по сигналу одного делителя осуществляется на почтовом ящике на основе именно этой аппаратуры забывают еще одна или самодельное . Все о работе погрузчики , может . В настоящее время аварийной ситуации либо с постоянным расходом преобразователь частоты . Асинхронный двигатель , работающих на гибкой эксплуатации оборудования . Но зачастую оказывается возможным получить специальный алгоритм также при малых скоростях , надежность и остановка электродвигателей на информатора , тем меньше , что город в заказе покупателя и тормозных резисторов необходимо скопировать . Мы уделяем энергопотреблению . Впрочем диагностика частотника в пром электрик преобразователь для зумма и меньше слепнут под конкретные задачи были каждым годом только в системах отопления , кроме , прим . Другое дело через дверцы шкафа . Это позволяет гибко подходим к преобразователю частоты служат в процентах . Внесение всех случаях могут работать и влажности и подключите к снижению износа проверка частотников в prom electric преобразователь частоты вращения двигателя и конструкция электродвигателя . На схеме приборы , которые вам здорового образа с фиксированной длины импульсов и ниже , проведя некоторые из выезд специалиста в некоторых насосных и выходные тиристоры или не содержится указаний относительно ровной поверхности и мощности и сроки поставки по своей независимости .

Datum: 20.02.2019

Vložil: vlad_Pa

Titulek: Здесь спрашивали

Здравствуйте!
Извините, здесь искали где купить воду доктор пеппер оптом.
Вот сайт: union-import.com . Это компания Юнион Импорт. Рекомендую, сам с ними работаю.
Или звоните им +7 (495) 505 59 99. Там еще у них есть Schweppes, Canada Dry, Dr Fruit.

Datum: 04.02.2019

Vložil: ShaylaLex

Titulek: XEvil 4.0 solve ANY Captcha

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Datum: 14.11.2016

Vložil: Karel

Titulek: Posílení pozemních sil Ruské federace

Rusko přistupuje k posílení pozemních sil jako reakci na rozmisťování jednotek NATO. Jedná se především o opětovné zřízení 1. gardové tankové armády v sestavě
- 2. gardová Tamanská motostřelecká divize
- 4. gardová Kantěmirovská tanková divize
- 27. tanková Sevastopolská brigáda
- 6. motostřelecká brigáda
- raketová brigáda - rakety Iskander M
- výzbroj tanky T-80U a modernizované T-72.
Velitel armády gen.mjr. Alexander Čajko. V tomto případě se jedná o již stávající jednotky.
Dále se zřizuje z nově stavěných jednotek 20. vševojsková armáda, kde 2 stávající brigády budou povýšeny na divize, plus další 2 samostatné brigády. To v podstatě znamená urgentní potřebu relativně moderní výzbroje, s kterou původně zřejmě nebylo počítáno. Zdroj infa: internet a ruská videa na youtube.com.

Datum: 15.11.2016

Vložil: Polemik

Titulek: Re: Posílení pozemních sil Ruské federace

presne tak, súhlasím s Vami. Momentálne niet inej cesty ako rýchlo a relat. lacno navýšiť početné stavy tank. vojsk o väčší počet výkonných tankov ako reaktivovať a zmodernizovať uložené T-80.
T-72 a T-90 sú síce dobré, ale jednoduché mobilizačné tanky.
A zo strojov pre profesionálov je momentálne na výber len T-14 alebo T-80. T-14 je (na rozdiel od T-80) momentálne nový, veľmi drahý stroj, ktorého vývoj nie je stále plne dokončený, nie je zavedený v dostatočných počtoch, nie sú s ním skúsenosti, nie sú vycvičené osádky (výcvik naň vraj potrvá cca 2 roky !) apd apd.... takže T-80 je logická (a jediná) voľba v súčasnosti.

Akokoľvek sa to niekomu nemusí páčiť, ale je to fakt !

Datum: 16.11.2016

Vložil: Harry

Titulek: Re: Posílení pozemních sil Ruské federace

Takže tím vlastně přiznávají, že jejich armáda stojí za prd. Protože jestli na několik praporů NATO potřebují dvě divize a dvě brigády, je to tristní...

Datum: 17.11.2016

Vložil: up

Titulek: Re: Re: Posílení pozemních sil Ruské federace

Nesmysl. Nějaký případný rozsáhlý konvenční konflikt NATO vs RF se dříve či později přesune do konfliktu jaderného, a to je důvod proč je od konce 2SV takovýto konflikt nemyslitelný a je udržován takýsi jakýsi mír. Má to stejný význam jako přesouvání vojsk NATO k hranicím RF, tedy je to vlastně ruská reakce. Kolik tanků má Nato v Evropě? Jen Německo a Polsko cca 500 Leo2, Rakousko cca 115, Francie cca 400, to je hnedka tisícovka tanků, další cca 1000 tanků se nachází v Turecku a to zdaleka není vše. RF má pouze něco mezi 2000-2500 aktivních tanků na svou obrovskou rozlohu.

Datum: 06.12.2016

Vložil: gangamin

Titulek: Re: Re: Re: Posílení pozemních sil Ruské federace

rusko ma sice aktivnich asi 3000 tanku ale dalsich 11 000 ma ve skladech a myslim ze zmobilizovat je by pro ne nebyl takovy problem, za druhe pater ruskych tankovych sil tvori podle mne opravdive spicky(t-90,t72b3,t-80u) tankove techniky, jsou to mozna jednoduche stroje ale naopak jsou velmi efektivni a velmi odolne a dle meho nazoru rikat o tanku t-80 po konfliktu v cecne ze to byly slabe pancerovabe tanky je zcestne protoze rekordman vydrzel 24 zasahu z protitankovych zbrani, byl to tehdy t-72 myslim a to si myslim ze t-80 byl este lepe chranen nez t-72 ruske tanky byly hodne podcenovane bez toho aniz by nekdo na zapade vedel jaky bojovy potencial ty stroje maji,za prve maji nevidanou presnost strelby, velmi dobre pancerovani ktere jeste nasobi reaktivni pancir jehoz efektivita seprokazala v syrii a velmi dobra mobilita je take jejich silna stranka hovorim o typu t-90 t-80 pro mne jednoznacne lepsi tanky nez leopard 2A-, nebo Abrams m1a2

Datum: 30.12.2016

Vložil: Patrik

Titulek: Re: Re: Re: Posílení pozemních sil Ruské federace

Rakusko neni v NATO

Datum: 14.11.2016

Vložil: Arten

Titulek: Unifikačná katastrofa

Toto je absolútne nesystémové riešenie. Rada T-80 mala opustiť ozbrojené sily už niekoľkokrát. Už po rozpade ZSSR bolo prijaté strategické rozhodnutie o prevádzke už len línie T-72/T-90. Naposledy bolo potvrdené pri inovovaní koncepcie v r. 2011.
A bum. Takže okrem 157 T-80U a 31 T-80UE-1 budú mať aj modernizované T-80BV. Teda len z T-80 - tri typy.
Unifikačná a logistická katastrofa...

(a k tým "arktickým výhodám" - arktické jednotky boli prezbrojené z T-80 na T-72B3)

Datum: 14.11.2016

Vložil: dušan

Titulek: Re: Unifikačná katastrofa

Myslím, že je to zbytočné analyzovať ... ide skôr o lobing konkrétnych firiem.

Je evidentné, že T-72B3 "boduje" ... zrejme ide o podstatne efektívnejšiu modernizáciu ako "prekopať" starý T-72B na T-90.

Datum: 15.11.2016

Vložil: Polemik

Titulek: Re: Unifikačná katastrofa

žiadna logistická katastrofa nenastane ... lebo táto situácia tam predsa bola už doteraz !

uvedomte si prosím Vás, že :
1. sa tu nejedná o nejaký beznádejne zastaralý T-34/85 alebo T-55 ... ide tu o T-80 !!
2. sa tu rieši ako naložiť s 3.000 kusmi, nie s 300 kusmi !! 3.000 kusov T-80 nemôžeš šmahom ruky len tak odpísať a zošrotovať (teda ak nie si zrovna vyšinutý psychopat) a odpredaj takého počtu tiež nie je reálny !!
3. sa tu naskýta elegantná možnosť ako za relat. lacný peniaz a v relat. krátkom čase zvýšiť stavy o slušný počet výkonných strojov ... čo by s T-14 nebolo možné. Zaviesť T-14 vo väčšom počte je nereálne, resp. bude to ešte na dlho a veľmi drahé.
4. T-80 je dnes osvedčený a známy typ, je naň vycvičenosť, všetko... T-14 nemá nič z toho.

Podľa mňa je ponechanie si T-80 a jeho modernizácia dobré rozhodnutie ... a jediná možnosť ako v súčasnosti relatívne rýchlo a lacno navýšiť početné stavy o signifikantný počet výkonných tankov.

Datum: 14.11.2016

Vložil: Polemik

Titulek: racionálne rozhodnutie

No ak ich majú Rusi 3.000 kusov, tak je vcelku logické že ich chcú využiť. T-80 bol svojho času prémiový tank a aj dnes je to veľmi výkonný stroj. 3.000 kusov je príliš veľký počet na to, aby ten tank len tak šmahom ruky odpísali a vyhodili na šrotovisko. Lebo odpredaj takého kvanta kusov je možný asi len ťažko. Takže je vcelku racionálne ten tank ešte využiť. Armata je hudba budúcnosti, navyše dosť drahá. Ja si myslím že robia dobre s tou modernizáciou. Zvýšia počty moderných tankov za kratší čas a menší peniaz ako by bol nákup T-14. Ak bude T-14 pripravená, začnú ju pomaly zavádzať, ale potrvá roky zakým zavedú nejaký pádny počet a vyškolia naň personál. Dovtedy im T-72B4, modernizované T-80 a T-90 poslúžia veľmi dobre a budú v dostatočných počtoch. Podľa mňa dobré rozhodnutie.

Datum: 14.11.2016

Vložil: dušan

Titulek: Re: racionálne rozhodnutie

Ono bol prémiový .. hlavne pomerne vyspelým riadením paľby. Ale to už neplatí a odolnosťou v Čečensku veľmi nepresvedčil.

Na skladoch majú Rusi tankov dosť ... takže môžu "spokojne" odpísať T-80 do šrotu ... resp. možno odpredať.

Datum: 15.11.2016

Vložil: Polemik

Titulek: Re: Re: racionálne rozhodnutie

to že údajne T-80 nepresvedčil v Čečensku je veľmi často vyťahovaný argument ... avšak je to blud. Na vine nebol tank, ale zlá taktika. Žiaden tank na svete by neuspel keby vstúpil do mesta bez poriadneho krytia pechotou a keby naň pálili z vyšších poschodí budov RPG-čka do stropu a zadku veže, príp. do krytu motora.

Tým že Rusi majú v skladoch 3.000 kusov T-80, také kvantum do šrotu neodpíšu - to by bolo čisté šialenstvo ! T-80 nie je T-34 alebo T-55 aby také niečo mohli spraviť. Aj v dnešnej dobe je T-80 kvalitný stroj, ktorý po modernizácii môže slúžiť ešte roky. Odpredať samozrejme nejaký počet môžu, avšak 3.000 kusov určite nepredajú, ani 1/3 z tohto počtu, maximálne pár desiatok až stoviek - Irán, Irak príp. Pakistan by mohli mať záujem. Ale ako píšem, odpredaj pár desiatok max. stoviek kusov nič nerieši. Takže jediné racionálne riešenie je ich zmodernizovať a využiť. A časom keď bude T-14 zaradená vo väčších počtoch tak tie T-80 budú môcť stále slušne odpredať... Podľa mňa sa Rusi rozhodli dobre.

Datum: 23.11.2016

Vložil: dušan

Titulek: Re: Re: Re: racionálne rozhodnutie

Ale môžu .... a už to i urobili.

V rámci znižovania konvenčných síl poslali do šrotu i časť najmmodernejších T-80UD v 90-ich rokoch ...

Samozrejme to bolo hlavne pre ukrajinský pohon ....

Čo sa týka Čečenska ... po úvodných stretnutiach ťažkých strát tankov - s príčinami súhlasím, už sa tanky T-80 neobjavili ... prečo asi ?

Datum: 25.11.2016

Vložil: Polemik

Titulek: Re: Re: Re: Re: racionálne rozhodnutie

to že v 90.rokoch za ožrana Jeľcina sa robili mnohé unáhlené, nesystémové a nelogické rozhodnutia neznamená, že sa budú opakovať aj teraz za Putina ... na to by som rozhodne nevsádzal :-)

nie len kvôli ukrajinskému pohonu ... ten tank bol jaksik celý ukrajinský, navyše dosť drahý, turbína drahá, žravá a náročná na údržbu apd apd... a preto sa ho chceli zbaviť a dať prednosť jednoduchším, lacnejším, domácim T-72 a T-90. Lenže dnes je nová situácia - špičkových T-90 majú Rusi zavedených len pár stoviek a zavedenie ďalšieho špičkového stroja T-14 v pádnych počtoch je v nedohľadne ... a práve preto Rusi otočili a chcú doplniť stavy modernizovanými T-80BV ktorých sa váľa po skladoch vyše 3.000 ks (niektoré zdroje tvrdia že až 3.500 ks). Takéto kvantum stále veľmi dobrých tankov ktoré po modernizácii budú minimálne na úrovni T-90A by bol hriech odpísať a poslať do šrotu. A á modernizácia T-80BV bude stáť zlomok toho čo by stál nákup T-14 a bude stáť menej ako by stál nákup T-90A. Za veľmi krátku dobu môžu Rusi posilniť početné stavy o nezanedbateľný počet výkonných strojov. To by s T-90A či T-14 nedokázali.

neobjavili sa preto, lebo vtedy v rýchlosti danú situáciu zle vyhodnotili - a síce že by mohol byť na vine tank. Až neskôr keď si to rozobrali dopodrobna prišli na to, že tank za nič nemohol, ale zlá taktika. O tom svedčí aj fakt, že vtedy tam aj T-72 pohorel rovnako ako T-80. A T-80 bol oveľa drahší tank ako T-72, takže T-80 radšej preventívne stiahli aby predišli ďalším škodám... ďalej tam nasadzovali už len lacnejšie T-72.

Datum: 14.11.2016

Vložil: Čtenář

Titulek: Postup obměny

Zdarec, neví někdo kde přesně slouží ten 4. pluk gardové tankokové divize? Protože jestli to je někde na severu a přijdou jako posledni na řadu co se tyče T-14 tak to dává trochu smysl. Mimochodem jak stará je ta verze T-80U?

Datum: 14.11.2016

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Postup obměny

4. gardová tanková divize působí v oblasti města Naro-Fominsk jihozápadně od Moskvy.

Datum: 14.11.2016

Vložil: Jan

Titulek: roztříštěnost typů ?

já měl za to, že si nechají modernizované T-72, T-90 a postupně přejdou na T-14. to bude Rusko provozovat 4 typy MBT souběžně ?

Datum: 14.11.2016

Vložil: Nesher

Titulek: Re: roztříštěnost typů ?

Spíš to vypadá, že to s Armatou nebude tak horké jak se tvrdilo. Vývoj zřejmě není a jen tak nebude ukončen a navíc v situaci kdy ruská ekonomika negeneruje dostatečné zdroje si Rusko nějaké masivní zavádění do výzbroje takto drahého systému (i kdyby byl vývoj ukončen) prostě nemůže dovolit.

Datum: 14.11.2016

Vložil: David

Titulek: Re: Re: roztříštěnost typů ?

Snahu o úspornost chápu, chápu i potřebu reagovat na zpoždění programu Armata. Ale v tom případě by podle mne bylo logičtější modernizovat větší počet T-72 - zvlášť když uvážím, že nemodernizovaných mají ještě dost a verze T-72 B3M se osvědčila. Další tank mi prostě připadá jako zbytečný luxus.

Datum: 14.11.2016

Vložil: Alex

Titulek: Re: Re: Re: roztříštěnost typů ?

Myslím, že modernizací T-80 bude bude dosaženo stejného jako modernizací T-72. Oba typy se modernizací výrazně přiblíží T-90A. Takže ve finále si budou všechny tři typy dosti podobné. Rozdílný bude motor, takže turbínové kusy půjdou přednostně na sever.

Datum: 15.11.2016

Vložil: Polemik

Titulek: Re: Re: Re: roztříštěnost typů ?

T-72 a T-90 sú dobré avšak "jednoduchšie" mobilizačné tanky. "Prémiový" tank pre profesionálov je T-80 a T-14. No a kedže T-14 nebude môcť byť ešte dlho zavedený v nejakých väčších zmysluplných počtoch, tak T-80 je momentálne jediná racionálna možnosť. Detto keď sa ich váľa 3.000 kusov po skladoch.

Záznamy: 1 - 26 ze 26

Vyhledávání