internetový armádní magazín

Modernizace tanků Leopard 2A4 polské armády

04.12.2015 09:25

Polské ministerstvo obrany podepíše smlouvu na modernizaci celkem 142 polskou armádou provozovaných tanků Leopard 2A4, které byly výhodně koupeny v Německu. Podle polských internetových zdrojů by se tak mělo stát ještě do konce letošního roku.
Modernizaci tanků Leopard 2A4 polské armády mají provádět polské společnosti Obrum a Bumar-Labedy, spolu se zahraničním partnerem. Tím bude některá z německých firem Krauss Maffei Wegmann nebo Rheinmetall, nebo turecká společnost Aselsan. Na modernizaci se má podílet i řada dalších menších polských firem. Polský podíl na modernizaci tanků by měl dosáhnout až 50% celkových nákladů.
Polský plán modernizace tanků počítá se stavbou prototypu, který by se měl podrobit sérii krátkých armádních testů k ověření vlastností a následnou produkcí několika dalších předsériových strojů.
Program modernizace by měl být dokončen v letech 2019 až 2020 a měl zajistit prodloužení životnosti tanků Leopard 2A4 o 30 let. Militarybox, CC BY-SA

                                                      Leopard 2A4 polské armády
                                                         (foto: Hiuppo / CC BY)

 

Diskusní téma: Modernizace tanků Leopard 2A4 polské armády

Datum: 04.12.2015

Vložil: BG

Titulek: ready

Dva typy modernizace jsou připraveny. Jeden typ -Odvážnější používá myslím Singapur a druhý typ Německo. Proč by Poláci si nechali dělat další prototypovou modernizaci a navíc s tak velkým podílem zakázky. Přijde mi to jako ten slogan: Chtěl jsem hlavně něco říct a nic nedat.... To bude zas nějaké šalamounské řešení ...

Datum: 06.12.2015

Vložil: Jirka

Titulek: Re: ready

Singapurci ti sikmooci ďáblové myslím mají upgrade nejlíp zvladnuty.

Datum: 04.12.2015

Vložil: Jirka4form

Titulek: Leopard 2

Leopard 2 je prostě dobře navržený tank. Jeho modernizační potenciál je i dnes stále hodně velký a Poláci to pochopili.

Datum: 04.12.2015

Vložil: Pepe

Titulek: polské tankové vojsko

Přiznám se bez mučení, že ty naše polské "kamarády" nemám vůbec rád, protože co je polské stojí obvykle za ho.no nebo i dvě, a ty jejich názory a stanoviska si s tím vůbec nezadají. Oni by se totiž nejraději rovnali Němcům, nebo by se chtěli hrát na vůdce slovanských národů, prostě být něco lepšího a jsou ochotni pro ten falešný pocit políbit kde jakou prcku. Jejich tankové vojsko, nebo i letectvo jim však můžeme tiše závidět. Těch našich třicet "pozlacených" sovětsko / italsko / izraelských T-72M4CZ je prostě ubohost. Naše armáda by potřebovala aspoň 120 tanků, aby to představovalo určitou sílu a mělo smysl, nebo tanky vyřadit a vymyslet to jinak s nějakou přiměřenou náhradou. Jsem moc zvědavý jak budou polské Leopardy po modernizaci vypadat, a co všechno si tam nechají Poláci zapracovat.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

   PODPOŘTE MILITARYBOX