internetový armádní magazín

Modernizované kanóny BK-27 pro švédské Gripeny NG

01.03.2016 18:00

Německá společnost Rheinmetall bude svými modernizovanými 27mm rychlopalnými kanóny Mauser BK-27 vybavovat nové letouny Saab Gripen řady NG určené pro švédské vojenské letectvo. Zatím platí informace, že půjde o výzbroj celkem 88 letadel. Je pravděpodobné, že těmito kanóny budou vybaveny Gripeny NG i letectev dalších potencionálních zákazníků, ale nemusí to být samozřejmé.

Revolverový kanón Mauser BK-27 ráže 27 mm má pět nábojových komor, hmotnost asi 100 kg, délku 2,31 m, rychlost palby 1700 ran/min. a v současné době ho najdeme ve všech letounech Panavia Tornado, Eurofighter Typhoon a Saab JAS‑39 Gripen. Kanón se vyznačuje velkou spolehlivostí, vysokou pravděpodobností zásahu cíle a dostatečnou palebnou silou. Pro kanón je připraveno několik druhů moderní munice. Militarybox, CC BY-SA

                                                                   Mauser BK-27

                                                        (foto: P. Kadlec / GNU FDL)

 

Diskusní téma: Modernizované kanóny BK-27 pro švédské Gripeny NG

Datum: 01.03.2016

Vložil: Xawier

Titulek: No...

...a v čem tedy spočívá ona modernizace?

Datum: 01.03.2016

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: No...

No ... to je otázka. To opravdu nevíme. Bude to něco takového, jako když na Kalacha dáte místo dřevěné pažby plastovou. :-)

Datum: 02.03.2016

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: No...

Aha:) Ono taky asi ani není na takovém kanónu co jiného modernizovat...

Datum: 02.03.2016

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Re: Re: No...

Přesně tak. Pokud na té zbrani všechno funguje, byly vychytány všechny "mouchy", uživatelé jsou spokojeni a technici nemají připomínky nebo jsou smířeni se systémem údržby, nemá smysl nic moc měnit. Půjde opravdu o kosmetické záležitosti, nebo, jak uvedeno níže, o něco takového jako např. systém nabíjení.

Datum: 02.03.2016

Vložil: Kuba

Titulek: Re: No...

Modernizace by se měla dotknout nabíjení kanónu.

Vyhledávání