internetový armádní magazín

Německá vláda schválila sloučení firem KMW a Nexter Systems

10.12.2015 23:10

Vláda Spolkové republiky Německo po důkladném prozkoumání žádosti schválila sloučení německé zbrojařské firmy Krauss-Maffei Wegmann (KMW) s francouzskou společností Nexter Systems. Tyto dvě západoevropské společnosti podepsaly dohodu o vytvoření společného holdingu v červenci letošního roku.

Sloučením společností vznikne evropský výrobce vojenské techniky, který bude přímo zaměstnávat více než šest tisíc lidí, bude mít roční obrat téměř dvě miliardy EUR a držet zakázky v hodnotě asi šest a půl miliardy EUR.

                                            PODPOŘTE MILITARYBOX

Francouzský Giat Industries a německý Wegmann, majitelé firem Nexter a KMW, budou mít každý 50% podíl ve společném holdingu. Sídlo skupiny by mělo být v Nizozemsku.

Společnost Nexter v současné době nabízí kolová obrněná vozidla jako VBCI, Aravis, Titus nebo dělostřelecké systémy Caesar a Trajan. Společnost KMW vyrábí tanky Leopard 2, bojová vozidla pěchoty Puma, samohybné houfnice PZH 2000, ale také lehčí kolové obrněnce Dingo, Mungo nebo AMPV. Militarybox, CC BY-SA

                                                   Leopard 2A7 od společnosti KMW

                                                     (foto: AMB Brescia / CC BY)

 

Diskusní téma: Německá vláda schválila sloučení firem KMW a Nexter Systems

Datum: 15.12.2015

Vložil: sd

Titulek: chce to Ven...to Armata

Toto sloučení je je hlavně pro vývoj a výrobu Leopardu-3. Britové jim na to kašlou nebo se pak přidají...Frantíci z toho vycouvají a oddělují si to sami a Němec bude mít svého Leonarda 3, kterým bude ustřelovat věže Armatám..

Datum: 12.12.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Sloučení

Toto sloučení znamená definitivní konec francouzské tankové školy a budoucí vývoj jednoho německo-francouzského tanku. Prim ve vývoji budou hrát pochopitelně Němci.

Datum: 12.12.2015

Vložil: AusPow

Titulek: Sloučení

Slučování, spojování, přebírání menších. Nezadržitelný proces, kde hlavní úlohu hrají velké peníze. Až se dospěje k absolutnímu vrcholu, tak se to všechno samo zhroutí, nebo nastane stagnace, která si vynutí revoluční změny a nové "rozkrájení dortu". Dnes jsme ve fázi, kdy ten svět již začíná být pěkně nudný a jednotvárný.

Datum: 11.12.2015

Vložil: David

Titulek: Sloučení

Zajímavé spojení. Už třeba proto, že obě firmy si svými produkty nekonkurují, ale spíše se vzájemně doplňují. Jsem zvědav, co (tedy jaké nové zbraňové systémy) z tohoto spojení vzejde

Vyhledávání