internetový armádní magazín

Německé letouny Tornado ECR dostanou nové protiradiolokační střely

29.11.2015 13:10

Německé vojenské letectvo (Luftwaffe) plánuje pořízení nových protiradiolokačních řízených střel pro své bojové letouny Panavia Tornado ECR, jejichž úkolem je především prolamování protivzdušné obrany protivníka (Wild Weasel Mission). Nové střely zatím nespecifikovaného typu mají nahradit známé a velmi rozšířené americké AGM-88B HARM (High-speed ​​Anti-Radiation Missile).

                                            Panavia Tornado ECR německého letectva

                                                          (foto: USAF / PD)

 

Výběr vhodného typu nových protiradiolokačních řízených střel by měl být proveden až v příštím roce, ale již dnes se dá předpokládat, že nejspíše půjde o novou generaci střely HARM označovanou jako AGM-88E AARGM (Advanced Anti-Radiation Guided Missile) od americké společnosti ATK.

Střely AARGM si pro příbuznost se starším typem HARM do výzbroje svých Tornád již vybrali Italové a americký výrobce je nabízí i dalším letectvům k letounům F-16 nebo F-18. Střely AARGM používá letectvo U.S. Navy a U.S. Marine Corps. Militarybox, CC BY-SA

                                                            AGM-88E AARGM

                                                (foto: David Monniaux / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Německé letouny Tornado ECR dostanou nové protiradiolokační střely

Datum: 01.12.2015

Vložil: Blue-Gray West

Titulek: New HARM against S400

Je docela příhodné, že Tornádo ECR právě v této době mění svoji výzbroj za nejmodernější proti radiolokační střely, nejspíše je to jen politický krok, ale může to být i předvoj pro zapojení Německa do Války proti ISIS , teda proti R...u.
Třeba dojde k omylu nebo náhodě a HARM sama se spustí a zničí ukořistěný S400 ISIS nebo A..da.

Vyhledávání