internetový armádní magazín

Německo plánuje vývoj nového bojového letounu

22.12.2015 11:30

Německo plánuje vývoj nového bojového letounu určeného k náhradě strojů PANAVIA Tornado. Za tímto účelem zahájí v roce 2016 úvodní jednání se všemi v úvahu přicházejícimi evropskými partnery. Dá se předpokládat, že prvními oslovenými budou partnerské země z bývalého konsorcia PANAVIA - tedy Itálie a Velká Británie, a následovat bude Francie, jako země se silným leteckým průmyslem.  

Podle německých zdrojů se o projektu nového bojového letounu, který by v budoucnu nahradil Tornada, hovoří v dokumentu německého ministerstva obrany o strategii rozvoje vojenského letectva. Tento všeobecný dokument pochopitelně nijak nespecifikuje o jaký letoun by mělo jít, zda půjde o stroj s posádkou nebo bez posádky. Je také možné, že nové letadlo bude létat s posádkou i bez posádky, v závislosti na druhu plněného úkolu. Militarybox, CC BY-SA

                                                  Tornado IDS německého letectva

                                                  (foto: Philipp Hayer / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Německo plánuje vývoj nového bojového letounu

Datum: 24.12.2015

Vložil: veterán 47

Titulek: Nové lietadlo pre Nemecko.

Som z toho trochu zmätený Typhoon bol predsa stavaný, aby postupne nahradil Tornáda, ktorým už končí životnosť. Ono mi to pripadá ako keby celkom nesplnil očakávania, ktoré boli doň vkladané.

Datum: 25.12.2015

Vložil: triezvosť

Titulek: Nové lietadlo pre Nemecko.

Čistá pravda, on totižto vôbec nesplnil očakávania, nieje plne bojaschopný a sú veľké problémy s integráciou nových zbraní.... všetko ide pomaly vrátane dodávok náhradných dielov.... dokonca niekde som čítal , nepotvrdený údaj, že z celkového počtu necelých 200 kusov eurofighterov v nemecku je plne bojaschopných niečo menej ako 10 práve kvôli náhradným dielom.....

Datum: 26.12.2015

Vložil: bark

Titulek: Re: Nové lietadlo pre Nemecko.

Jde o náhradu IDS Tornado - tzn. ekvivalentu SU-24 a F-111. Typhoon na konverzi ve stylu Su-24 nebo F-15E není vhodný, takže potřebují náhradu - a ta je nyní k dispozici jen ve formě F-35.

Stíhací verze Tornad ADV je už vyřazena a průzkumná ECR - její náhrada - je ve hvězdách.

Datum: 22.12.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Evropský letoun

Evropa potřebuje svoje vlastní bojové letadlo jako sůl. Pokud se v nejbližších letech něco nerozjede, začne pomalu hrozit ztráta schopností Evropy konstruovat plnohodnotná bojová letadla. Určitý problém s budoucím vývojem vidím v tom, že se Američani již silně "zaháčkovali" se svými F-35 v Itálii i Británii a tyto dvě země budou mít málo ochoty a sil se angažovat v něčem dalším. Teoreticky by tedy mohlo vzniknout společné úsilí Německa a Francie.

Datum: 22.12.2015

Vložil: Juno

Titulek: Re: Evropský letoun

Německo s Francií by toho mohlo jít a nějaké drobečky by mohly spadnou i pro ČR a další malé státy, které mají nějaké dočinění s letadly.

Datum: 22.12.2015

Vložil: humanitární bombardák vašek havel..

Titulek: frau

A letadlo sa bude jmenovat tetka MERKELKA...

Datum: 22.12.2015

Vložil: ZH

Titulek: Re: frau

To by mě zajímalo, co tímto výkřikem chtěl autor h.b.v.h. říct. Je to pro něj pozitivní nebo negativní zpráva? Nebo má nějaké bližší informace, když už i ví jak se bude letadlo jmenovat?

Datum: 22.12.2015

Vložil: Juno

Titulek: Re: Re: frau

"h.b.v.h." bude asi podle stylu "barack ohava", nebo někdo, kdo si s ním může podat ruku. K čemu takové "výkřiky" jsou taky nechápu.

Datum: 22.12.2015

Vložil: Tarzan

Titulek: Re: Re: Re: frau

a možno si chcel iba chalan urobit srandu co sa mu aj podarilo pretože ja som sa z chuti zasmial :-) hoši netreba brat ten život tak smrtelne vazne :-))

Datum: 23.12.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: Re: Re: Re: frau

Když jsou ty vánoce, svátky klidu, pohody a tolerance, proč ne. Jak se říká: "Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo."

Vyhledávání

 

 

 

 

 

    PODPOŘTE MILITARYBOX