internetový armádní magazín

Nová generace bitevního vrtulníku Tiger

25.08.2015 15:30

Evropské sdružení OCCAR (Organisation conjointe de coopération en matière d'armement) organizující spolupráci při vyzbrojování podepsalo s pověřením vlád Francie, Německa a Španělska smlouvu se společností Airbus Helicopters na zahájení vývoje nové generace evropského bitevního vrtulníku Tiger s prozatimním označením Mk.3. Vývoj nového vrtulníku má probíhat na základě potřeb uživatelů strojů Tiger a na základě dosud získaných zkušeností s jejich provozem a bojovým nasazením v misích v Afghánistánu, Libyi a Mali.

Nová generace vrtulníku Tiger se má vyznačovat lepšími vlastnostmi při plnění rozmanitých úkolů, větší odolností a schopností přežití v boji, jednodušší údržbou a menšími provozními náklady. K dispozici by měla být po roce 2020. Militarybox, CC BY-SA

                                                                      vrtulník Tiger

                                                         (foto: Orwell2186 / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: Nová generace bitevního vrtulníku Tiger

Datum: 26.08.2015

Vložil: sd

Titulek: drak

Myslíte,že nedojde k zásahu do draku tz. změny designu?

Datum: 26.08.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Re: drak

Já osobně si myslím, že ke změnám draku dojde. Tiger v dnešní podobě již přeci jenom nějaké ty léta má a určitě existují prvky, které by si zasloužily změnu. Na druhou stranu si myslím, že Tiger zůstane Tigerem, protože budou tlaky na cenu.

Vyhledávání