internetový armádní magazín

Nová podkaliberní munice pro tanky Abrams

24.07.2015 14:00

Známá americká firma Orbital ATK, která je jediným americkým výrobcem munice pro tamkové kanóny, oznámila v minulých dnech, že zahájila sériovou výrobu nového typu podkaliberní tankové munice pro americké tanky řady M1 Abrams. Nová munice APFSDS (Armour-Piercing Fin-Stabilized Discarding-Sabot) s označením M829A4 je navržená pro překonání těch nejnovějších současných reaktivních pancířů.

Vývoj nové munice byl zahájen na podnět americké armády v roce 2011. Ta na podporu vývoje uvolnila částku asi 80 milionů dolarů. V současné době prochází střelivo, které je již typicky vybaveno penetrátorem z ochuzeného uranu střeleckými zkouškami. Pokud půjde vše hladce, předpokládá se, že munice získá potřebnou certifikaci do konce letošního září a do výzbroje bude zařazena v příštím roce. Pro použití M829A4 bude nutné patřičně upravit minimálně softvarovou část systému řízení palby tanků Abrams, tak jak je tomu vždy při nasazení nějaké novinky. Militarybox, CC BY-SA 

                                                 řez starším typem munice M829A2

                                                         (foto: U.S. Army / PD)

 

Diskusní téma: Nová podkaliberní munice pro tanky Abrams

Datum: 27.07.2015

Vložil: Míša

Titulek: Hmmmm...

Zvláštní, asi Abrams byl opravdu velice nadčasový(chobbam pancíř a řízení palby atd.), že se stále nehledá náhrada, je mi však divný, že se u amíků, kde se obvykle šetřilo na lidských zdrojích stále užívají nabíječe, nikoliv automat.

Datum: 25.07.2015

Vložil: David

Titulek: Munice

Racionální krok. Je nereálné, aby v blízké době USA vyvinuli nový tank coby jakousi protiváhu Armaty, ale i nových čínských tanků atd. Abrams stále představuje špičku - a pomocí výkonnější munice se vyrovná i nejmodernějším typům

Datum: 24.07.2015

Vložil: Pepe

Titulek: munice

Věčný souboj munice a pancíře pokračuje. Jen zlomek povrchu tanku je možno chránit současnými pancíři, které by dokázaly odolat takovým "zabijáckým jehlám". Na tahu je přítel pancíře - aktivní ochranný systém.

Záznamy: 1 - 3 ze 3

Vyhledávání