internetový armádní magazín

Nový tank francouzské armády bude francouzsko-německé konstrukce a výroby

07.03.2017 18:40

Podle představitelů výzbrojního úřadu francouzského ministerstva obrany je dnes již jasné, že nové tanky francouzské armády, které by měly přijít kolem roku 2030 budou společné francouzsko-německé konstrukce a výroby. Ta bude zajištěna společností KNDS, která vznikla nedávno spojením německé firmy Krauss Maffei Wegmann a francouzského podniku Nexter Systems.

Nový francouzsko-německý tank bude navazovat na německé tanky velmi úspěšné řady Leopard 2 a francouzský typ AMX Leclerc. Předpokládá se, že německá část KNDS bude mít na novém tanku na starosti korbu a motor s převodovkou a francouzská část bojovou věž. V tanku budou zúročeny veškeré výzkumné programy, kterými se německé a francouzské firmy v minulosti zabývaly a budou použity i zatím blíže neznámé technologie. Militarybox, CC BY-SA

                                          AMX Leclerc - francouzský hlavní bojový tank

                                                         (foto: AlfvanBeem / PD)

 

Diskusní téma: Nový tank francouzské armády bude francouzsko-německé konstrukce a výroby

Datum: 17.05.2019

Vložil: terwixonse

Titulek: Lahko pomagam pri razvoju foruma

I am from Slovenia. I can help with build this forum. Thanks for approved.

Jaz sem Slovenka. Lahko pomagam pri razvoju foruma.

Datum: 05.02.2019

Vložil: taomiwersta

Titulek: It is possible. I can do it

I am toamiwersta and i would to help you. Anyone?

Datum: 24.12.2018

Vložil: ltonFOG

Titulek: Hi everyone. I need to help

I am ltonser. I need help. What can i do it?

Datum: 10.03.2017

Vložil: Rase

Titulek: MCGS

Projekt se oficiálně jmenuje Main Ground Combat System - MCGS, výrobce KNDS. Bundeswehr si ho může zavést jako Leopard III, Francouzi jako Leclerc II a jestli se někdy dostane k nám, může to být třeba T-30M1CZ :D

Datum: 10.03.2017

Vložil: Pepe

Titulek: Re: MCGS

Myslím si, že jméno bude jenom jedno, i když představa, že se Němci s Francouzi dokáží dohodnout je těžká. Ten tank bude reprezentativní kousek firmy KNDS, který bude nutné prodat i několika dalším armádám ve světě a různá jména by to zbytečně komplikovala.

Datum: 10.03.2017

Vložil: Rase

Titulek: Re: Re: MCGS

Jde i o to, že prodeje Leopardu 2 dříve dost brzdily politické špičky v Berlíně. Jelikož se u nového tanku počítá s exportem, tak by prodeje dál, mohly snáze probíhat přes Francii, která nemusí řešit "potencionální nepřátele Izraele". Hodně se mi líbí, že budou Francouzi vyrábět věž, oni v těch věžích byli vždycky světová špička a uměli je skvěle. Hodně zajimavý je i jejich vývoj staelth techniky, nabíjecí automaty atd. Na začátku roku 2015 nepřímo ukázali svůj kanón ráže 140mm v upravené věži z tanku Leclerc. Dnes to není aktuální, ale je úžasné co dokázali - konkrétně narážím na automat atd.
https://palba.cz/viewtopic.php?f=324&t=7333&sid=5b1ee2871fa390a9cbe2ca66a2a4e1b0

Co vlastně KNDS potřebuje. Podvozky neřeším, ty už prakticky mají, stačí jen použít moderní lehké materiály. Rheinmetall už prakticky má kanón ráže 130mm, nabíjecí automat není problém (zařídí francouzi), Aktivní ochranu taky mají (Rheinmetall), Nexter má teleskopickou munici, stealth technologie taky, Němci mají na velice slušné úrovni i lasery atd. hyper-moderní systémy a elektronika taky není problém. Jediným oříškem je pohon, kde čekám nějaký hybrid, třeba Europowerpack + elektromotor, nebo třeba i vodík (ale to je spíš hodně vzdálená budoucnost). Jde jen o to, jak tohle všechno dají u KNDS dohromady :)

Datum: 08.03.2017

Vložil: Lukus

Titulek: tanky

Není to tak dlouho, co DE a FR chtěli společný tank. Nakonec se frantíci cukli a vznikl Leo 2 a Leclerc. Jo a taky chtěli společný bojový letoun a pak se zase cukli a máme Rafale a a Eurofighter. Zajímavé by bylo vidět Leclerc v akci- třeba Syrii. Já jen doufám, že se ani Leo 2 ani Leclerc neobjeví nikdy u naší armády. Jedni zradili a druzí moc rádi rozhodují.

Datum: 08.03.2017

Vložil: Čtenář

Titulek: A co Leopard III?

Jestli to chapu spravně tak francie dostane tohle a němci si vyvinou Leopard III?

Datum: 08.03.2017

Vložil: Skeptik

Titulek: Re: A co Leopard III?

Dostanou taky toto, ale klidně si to mohou nazvat Leopard III

Datum: 07.03.2017

Vložil: Jirka4form

Titulek: tanky

Svět se stává nudným. Německá a francouzská tanková škola byly vždy trošku rozdílné a jejich spojení je smutné. Výsledný tank bude určitě dobrý, ale ....

Vyhledávání