internetový armádní magazín

OpenPod - novinka od Northrop Grumman

04.06.2015 10:30

Americká společnost Northrop Grumman představila nový univerzální střelecký zaměřovací kontejner určený především pro bojové letouny starších generací. Nové zařízení se nazývá OpenPod a bylo vyvinuto na základě podnětu amerického vojenského letectva, které hledá moderní zaměřovací kontejner pro letouny F-15C/D Eagle. Podobné konkurenční zařízení pojmenované Legion předvedla před časem i firma Lockheed Martin.

Podle zveřejněných informací je jednou z nejdůležitějších součástí nového zaměřovacího kontejneru OpenPod v jeho přední části umístěný termolokační senzor od společnosti Selex ES, který je zodpovědný za schopnosti zaměřování a sledování cílů. Uvedený senzor může být v kontejneru doplněn o optický senzorový systém IRST a v budoucnosti i o lidar (aktivní laserové skenovací zařízení). Kontejner může podle potřeby obsahovat systém radio-elektronického boje, radio-komunikační zařízení a systém pro výměnu taktických informací s jinými letouny různých generací - Map System. Výhodou zařízaní OpenPod má být možnost velmi rychlé výměny jednotlivých prvků uvnitř kontejneru (princip otevřené architektury) a nulové požadavky na úpravy systémů nosiče. 

Kontejner OpenPod má v základní konfiguraci hmotnost kolem 230 kg. Může být používán letouny řady F-15, F-16, F/A-18, A-10, B-1, B-52 ale také např. C-130 nebo C-17. Používat ho mohou i vrtulníky s dostatečnou nosností. Militarybox, CC BY-SA

                                                                          XXXXX

                                                                       OpenPod

                                                      (foto: Northrop Grumman / FU)

 

 

Diskusní téma: OpenPod - novinka od Northrop Grumman

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání