internetový armádní magazín

Plány syrsko-rusko-íránské koalice v Sýrii

04.12.2015 08:00

Podle syrských novinářů, kteří mají vazby na vrcholné představile státu, včetně samotného prezidenta Assada, má utvořená syrsko-rusko-íránská koalice své vlastní plány dalšího postupu ve věci řešení občanské války v Sýrii a boje proti Islámskému státu.

Ruský vojenský kontingent v Sýrii má podle informací novinářů dostat k dispozici již třetí leteckou základnu. Má jít o velké letiště v provincii Homs. Do Sýrie se má postupně přesunout dalších cca 120 ruských letadel, která budou s již v Sýrii umístěnými letouny bázovat celkem na třech základnách.

                                                      Su-24M ruského letectva

                                                 (foto: A. Beltyukov / CC BY-SA)

 

Svoji leteckou základnu, taktéž v provincii Homs, má dostat k užívání i íránské letectvo, které sem má přesunout ruské letouny Suchoj (dvě letky). Sektor hlavního působení íránských leteckých sil se má nacházet mezi městy Palmíra a Rakka. Zajištění provozu íránské základny a íránských letadel, včetně zásobování municí má na svá bedra převzít ruské letectvo. O přípravu nových leteckých základen se již v této chvíli údajně starají íránští technici. Protivzdušnou ochranu základen budou zajišťovat ruské systémy Pancir, Tor a S-400. Írán také do Sýrie přesune další asi čtyři tisíce elitních vojáků Revolučních gard se samohybnými děly a raketomety. Ti budou podporovat útočné operace jednotek syrské armády na různých frontách.

Na syrskou armádu by měla být podle plánů zmiňovaných novináři, převedena baterie protivzdušných systémů S-300, která je již částečně nachází v Sýrii. Ve chvíli kdy bude začleněna do sestavy syrské PVO a aktivována, vydá Damašek oficiální varování, že jakékoliv letadlo, které se objeví v syrském vzdušném prostoru bez předchozí koordinace s vládou bude vnímáno jako narušitel. Syrská vláda chce být hlavním koordinátorem všech vojenských akcí na území Sýrie.

Tyto informace zdrojů s nejasným puncem působí v této chvíli velmi spekulativně až bulvárně, ale jsou určitou protiváhou "výkříků do tmy" dalších a dalších zemí, které chtějí letecky útočit na území Sýrie bez jasného mandátu a svolení legitimní syrské vlády. E. Magnier, Ch. Džaberová, Militarybox, CC BY-SA

 

 

Vyhledávání

 

 

 

 

 

 

faynmobil250x250.gif