internetový armádní magazín

Polsko směřuje k pořízení amerických bitevních vrtulníků Apache

23.04.2016 17:00

Podle některých pozorovatelů a analytiků se polské ministerstvo obrany snaží získat pro polské letectvo 24 amerických bitevních vrtulníků Boeing AH-64 Apache. Má se tak oficiálně stát v rámci probíhajícího výběrového řízení. Rozhodnutí o výběru AH-64 Apache a způsobu pořízení má padnout nejpozději do konce června, ještě před summitem NATO konaným ve dnech 8. až 9. července ve Varšavě.

Hodnota případné dohody o pořízení amerických bitevních vrtulníků AH-64 Apache (AH-64E Guardian) se v Polsku odhaduje na 5 až 6 miliard zlotých, což je asi 1,3 až 1,6 miliardy dolarů. Výběrem uvedených amerických bitevních vrtulníků by Polsko vsadilo na teoreticky nejnákladnější formu svého vyzbrojení v této kategorii výzbroje, ta by mu však určitě přinesla minimálně uspokojení, že získalo opravdu to nejvýkonější co je k dispozici. Militarybox, CC BY-SA

                                                                   AH-64D Apache

                                                    (foto: A. Dunaway / U.S. Army / PD)

 

 

 Dřívější zpráva 25.6.2014 : Polské výběrové řízení na bitevní vrtulníky

 

Diskusní téma: Polsko směřuje k pořízení amerických bitevních vrtulníků Apache

Datum: 25.04.2016

Vložil: Jirka4form

Titulek: Apache

Na místě Poláků bych asi zvolil větší počet menších levnějších bitevních vrtulníků jako je Mangusta. Tyto vrtulníky by byly "vstřebatelné" pro všechny státy V4, které nejsou bohužel schopné se dohodnout na řádné vojenské spolupráci (myslím že právě kvůli Polákům). I Mangusta vyzbrojená výkonými PTŘS umí udělat svoji práci. Když ne Mangusty tak Tigery, protože je mají Francouzi, Němci, Španělé - i to by mělo svoji logiku. Apache mají v Evropě, pokud se nepletu, jen Britové, kteří nikdy nebyli moc pro Evropu a od II. s.v. si notně zvykli poslouchat co jim jejich zaoceánský protektor doporučil. Poláci teď také vzorně naslouchají doporučením Washingtonu, aby se zalíbili a předpokládají, že dostanou nějaké ty slevy. Pokud však opravdu potřebují to nejlepší, aby se cítili v bezpečí, tak jim to přejme, my to neplatíme.

Datum: 24.04.2016

Vložil: alexa123

Titulek: Apache

... to bude ta správná hráz proti valícím se ruským tankům. Měli by si jich koupit aspoň stovku a pustit si tak pořádně žilou. Jsou to prostě jenom prodejní komedianti, kteří akorát vyvolávají v Evropě paniku, a přitom je to pořád to samé dokola. Mají s Rusama osobní nevyrovnané účty a jsou zamidrákovaní. Pořád by se jim chtěli rovnat a označovat se za vedoucí slovanský národ, ale když přijde na střet a lámání chleba, tak jim Rusové vždycky nakopou prdel.
Jinak ale každá pořádná armáda by měla disponovat bitevními vrtulníky.

Datum: 24.04.2016

Vložil: Kozlus

Titulek: Re: Apache

Nejen Rusove. Polaci, stejne jako nemci proste obcas potrebujou dostat po cuni, jinak delaji bordel po sirokym okoli.

Datum: 25.04.2016

Vložil: jsk

Titulek: Re: Apache

Poláci si uvědomují nebezpečí, my zatím ne..

Datum: 25.04.2016

Vložil: Matej

Titulek: Re: Re: Apache

Myslíš to nebezpečí až se 1000 T 72 převalí přes 10000 Leopardů a M1A2 a zastaví se až v Gibraltaru? :D

Datum: 25.04.2016

Vložil: jsc

Titulek: Re: Re: Apache

Jaké nebezpečí pane "Ameriko"? Že sem přijedou Rusové v zelených maringotkách, budou tady vraždit lidi na ulicích a znásilňovat po sklepích, nebo znárodňovat a následně pro sebe reprivatizovat u nás stojící německé, francouzské, rakouské, americké, korejské a jiné podniky kam chodí naši lidé pracovat za čtvrtinovou mzdu co je běžná v námi spřátelené Západní Evropě?

Datum: 25.04.2016

Vložil: +++

Titulek: Re: Re: Apache

My češi si uvědomujeme že nás poláci ,v roce 1938 po mnichovu prach prostě přepadli...

Datum: 25.04.2016

Vložil: Kuba

Titulek: Re: Apache

Rusko dalo jasně najevo že nerespektuje svrchovanost cizích zemí.Jestli považujete Rusy za vedoucí slovanský národ , tak máme kliku že nejsme tak uplně slovani , alespoň se nemusíme tak stydět.

Datum: 25.04.2016

Vložil: Matej

Titulek: Re: Re: Apache

Však Česko taky uznalo nezávislost Kosova, tak proč se teď divíme :D a nás snad nikdo za hrozbu nepovažuje :D

Datum: 25.04.2016

Vložil: +++

Titulek: Re: Re: Apache

Obama a spol. to dělá zcela běžně,že nerespektuje svrchovanost cizích zemí a mi jim při tom přicmrdáváme.

Datum: 25.04.2016

Vložil: alexa123

Titulek: Re: Re: Apache

Jestli se stydíte za to, že jste příslušníkem slovanského národa (a Češi, Moravané, Slezané a Slováci jsou řazení mezi národy slovanské) a považujete se napůl za Kelta nebo něco jiného tak je to smutné, ale u lidí v "České kotlině" ne úplně nezvyklé. Kolaborantství a problémy s hledáním identity sem patří.

Datum: 25.04.2016

Vložil: Tom Hardy

Titulek: Re: Re: Re: Apache

On si ještě dneska někdo hraje na slovany? Ještě že takoví dementi jsou v drtivý menšině.

Datum: 26.04.2016

Vložil: tomi tomi

Titulek: Re: Re: Re: Re: Apache

pokud zijes v cr, tak zijes ve slovanske zemi, která je po letech opet ovsem moderne zabrana anglosasi, na ktere delame, vzdyt jejich fabriky jsou na kazdem rohu a jsme pro ne jen levna pracovni a kupujici sila, proste takovy menecenni podrizeny narod, ktery dela co se mu rekne aniz by si to vetsina vubec uvedomovala, popripade poslouzime anglosasum jako prostredek k provokaci proti jejich konkurenci a tou samomozrejme neni nikdo jiny nez rusko..

Datum: 29.04.2016

Vložil: Cech

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Apache

Ne, nejsme slovanská země. Jsme středoevropská země. Já mám v žilách krev německou, židovskou, českou ... S Rusákama nemám společnýho nic.

Datum: 30.04.2016

Vložil: Pepe

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apache

Že jsme země středoevropská, to je podle mapy zřejmé, ale to vůbec nevylučuje fakt, že zde žijící většina obyvatel jsou Češi, a že Češi jsou Slované. Každý se však může považovat za koho chce. Pokud má někdo pocit, že může být hrdý na to, že je křížencem Švába a Žida, tak nechť je mu tak přáno.

Datum: 29.04.2016

Vložil: Historik

Titulek: Re: Apache

"Tak jim Rusové vždycky nakopou prdel..." No zatím je to tak, že nakopanou prdel dostali prakticky vždycky Rusové. Jen ve 20. století od Japonců, Němců a Rakušanů, Poláků, Čechoslováků, Finů, pak znova od Němců (naštěstí v tom Západ Rusy nenechal, jako to oni udělali Západu ve Velké válce) a pak velké finále od Američanů.

Datum: 30.04.2016

Vložil: ZH

Titulek: Re: Re: Apache

Vážený pane Historiku, nějak jsem nepochopil, proč sem pletete Japonce, Němce, Rakušany, Čechoslováky, Finy a Američany, když zde ve zmínce jde nejspíše o dějinný konflikt mezi Rusáky a Poláky. Nechtějte nám tady přednášet o porážce Ruska Japonskem, nebo dokonce o tom jak to bylo ve Velké válce, nebo kdo koho nechal na holičkách ve II.sv.v. , a velké finále .... no to jsem nepobral, nevím o co jde. Když si otevřete dějepis, tak Poláci když "zavadili" o Rusko, tak většinou dopadli jak sedláci u Chlumce.

(upraveno redakcí)

Datum: 23.04.2016

Vložil: Míša

Titulek: Otázka

Kolik platí strýček Putin? Zajímá mě sazebník, zase bych rád něco se dověděl o Ruských finančních možnostech. Myslím, že nakonec na tom ekonomicky tak zle nebudou, když mají pod palcem našeho prezidenta a spousty webů a pisálků. Soudím podle koncentrace, jeden by to rozhodně na všech webech nezvládl.Díky, třeba se dovím konečně něco užitečného.

Datum: 24.04.2016

Vložil: míša

Titulek: Re: Otázka

jj, reakce na Pepka, alias Baraka. Týká se to tématu, jedná se o informační válku.

Datum: 24.04.2016

Vložil: Barack Ohava

Titulek: Re: Otázka

Takže Míšo , asi tak Vladimír Vladimírovič platí docela slušně nedávno jsem si pořídil vuz v hodnotě 750000 kč. A u vás to vypadá jak,,kolik platí Schapiro.. ,

Datum: 24.04.2016

Vložil: alexa123

Titulek: Re: Re: Otázka

"Protektor" moc neplatí, ten se jenom směje "americkým úsměvem číslo 5", rozdává rady, nebo spíše často příkazy a nechává tisknout červené karty.

Datum: 23.04.2016

Vložil: pepek vyskoč

Titulek: výhodnej nákup

Jablek je ve skladech dost tak bude čím platit...

Datum: 23.04.2016

Vložil: Josef Vyskočil

Titulek: Re: výhodnej nákup

Kačák se zasune hlouběji do análu , a vrtulníky jistě budou levnější..

Záznamy: 1 - 23 ze 23

Vyhledávání