internetový armádní magazín

Protest v tendru na nový americký bombardér

07.11.2015 17:55
Jak bylo očekáváno, americké společnosti Boeing a Lockheed Martin podaly oficiální protest proti výběru firmy Northrop Grumman jako kontraktora na vývoj nového amerického strategického bombardéru.
Společnosti Boeing a Lockheed Martin, které předložily do soutěže společný návrh nového letounu jsou zklamány učiněným rozhodnutím a žádají vládu Spojených států o jeho přehodnocení. Toto rozhodnutí bylo podle obou firem dosaženo na základě nedokonalých metod hodnocení a porovnávání pořizovacích cen, což následně vedlo k nedostatečnému zvážení návrhů dodavatelů.
Nový americký strategický bombardér známý zatím jako LRS-B je určený k náhradě starých letounů Boeing B-52 a Rockwell B-1. Předpokládá se, že nový stroj bude menší než zatím nejnověší bombardér Northrop B-2, bude mít menší nosnost i dolet, ale bude velmi podobného aerodynamického tvaru.
Americké vojenské letectvo (U.S. Air Force) předpokládá nákup asi jednoha sta letounů.

Firmy Boeing a Lockheed Martin nemají podaným protestem proti učiněnému rozhodnutí co ztratit, a můžou pouze získat. Platí to především pro Boeing, který bude po dohledném skončení výroby bojových letounů řady F-15 a F-18, a nezískání nových zakázek nucen snížit své výrobní kapacity.

Americká vláda má vyhodnocení argumentů protestu a zaujetí stanoviska 100 dnů. Militarybox, CC BY-SA

                                                         Northrop B-2A Spirit

                                                           (foto: USAF / PD)

 

 

Dřívější zpráva 29.10.2015 : Nový americký bombardér bude od firmy Northrop Grumman

 

 

Diskusní téma: Protest v tendru na nový americký bombardér

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání