internetový armádní magazín

Rozšíření schopností údržby letounů Gripen maďarského letectva

19.12.2018 20:15

Společnost Saab podepsala kontrakt na zajištění rozšířených schopností údržby letounů pro Maďarské vzdušné síly, jehož základem je využití mobilního systému údržby letounů (Deployable Aircraft Maintenance Facility - DAM).

Deployable Aircraft Maintenance Facility (DAM) je mobilní řešení, které poskytuje rozšířenou kapacitu pro údržbu letounů spolu s vyšší ochranou. DAM poskytuje schopnosti srovnatelné se stacionární infrastrukturou údržby, avšak pouze za zlomek jejích nákladů.

                                              Saab DAM - grafika / Saab / tisková zpráva

 

"Pro společnost Saab je to významný mezník - první objednávka systému DAM, který je v našem portfoliu relativně novou položkou. Systém je však založen na řešeních, jež se již osvědčila v dřívějších letech. Kontrakt je důkazem naší neutuchající schopnosti dodávat řešení podpory, jež vzdušným silám umožňují spojovat operační dostupnost a nákladovou efektivnost," říká Ellen Molin, viceprezidentka a ředitelka obchodní divize Support and Services společnosti Saab.

Maďarské vzdušné síly v současné době provozují 14 stíhacích letounů Gripen na základě dohody o pronájmu a prodeji uzavřené se švédskou vládou. DAM poskytne maďarskému vojenskému letectvu zvýšenou míru flexibility a sníží jeho závislost na stacionární infrastruktuře sloužící pro údržbu a ochranu flotily stíhaček Gripen. Jedná se o řešení, které lze rychle rozvinout, a které zajišťuje udržitelnost a soběstačnost dlouhodobých operací vzdušných sil na jakémkoliv místě, ať již na domácích základnách, nebo na zahraničních misích daleko od domova.  

Řešení bude dodáno v roce 2019.  www.saab.com/damassembly

Militarybox, Cook Communications, Saab, Tisková zpráva

 

Diskusní téma: Rozšíření schopností údržby letounů Gripen maďarského letectva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání