internetový armádní magazín

Ruské zbraně pro ozbrojené síly Kataru

24.07.2018 06:30

Ozbrojené síly Kataru začnou brzy dostávat nové ruské zbraně. Na základě uzavřených dohod se ve výzbroji Kataru jako první objeví ruční palné zbraně značky Kalašnikov, automatické granátomety a protitankové raketové systémy Kornet. 

Dohody o dodávkách ruských zbraní do Kataru navazují na v říjnu 2017 podepsanou dohodu o vojensko-technické spolupráci mezi Ruskem a Katarem. Podle ruského velvyslance v Kataru byly zatím uzavřeny smlouvy na dodávky útočných pušek, samopalů, granátometů a protitankových systémů Kornet. Stále však pokračují jednání i o možnosti katarského nákupu špičkových protivzdušných systémů S-400 Triumf. Proti možné realizaci tohoto obchodu se však výrazně staví Saúdská Arábie i některé další státy Středního východu.

Katar je významným kupcem amerických zbraní. V roce 2014 uzavřel smlouvu na dodávku deseti protiletadlových raketových systémů Patriot, koupil bitevní vrtulníky Apache, stíhačky F-15QA Eagle nebo protitankové systémy Javelin. Militarybox, CC BY-SA

                                                protitankový raketový systém Kornet-E

                                     (foto: V. Kuzmin / CC BY-NC-ND / se svolením autora)

 

Diskusní téma: Ruské zbraně pro ozbrojené síly Kataru

Datum: 24.07.2018

Vložil: Classix

Titulek: Zbraně

Tyhle zbraně pravděpodobně půjdou do Libye kde Turecko a Katar podporují Vládu národní jednoty GNA a obcházejí rezoluci OSN.

Datum: 24.07.2018

Vložil: David

Titulek: Katar

Kladu si otázku, jak tato kombinace zbraní "východních" a "západních", tedy zbraní postavených s jinou konstrukční filozofií atd, bude v reálu fungovat. Nakoupit zbraně, to pro bohatý Katar asi není problém, ale udělat z toho efektivní systém, to bude složitější

Datum: 26.07.2018

Vložil: Flanker.27

Titulek: Re: Katar

Nemyslím, že by se třeba S-400 a F-15 vzájemně nějak vylučovaly. Ostatně to není nic neobvyklého, stačí se podívat na Indii.

Vyhledávání