internetový armádní magazín

Rusové by rádi vyráběli útočné pušky v Indii

30.03.2016 15:10

Ruská obchodní společnost Rosoboronexport a firma Kalašnikov intenzivně pracují na realizaci projektu výroby útočných pušek Kalašnikov řady AK-100 v Indii. Informoval o tom představitel Rosoboronexportu - Sergej Goroslavskij na indické vojenské výstavě Defexpo India 2016. 

Společnosti Rosoboronexport a Kalašnikov nabídly indickým ozbrojeným silám k otestování celou řadu útočných pušek AK-100, mezi kterými jsou zbraně komorované jak pro náboj NATO 5,56x45 (AK-101, AK-102, AK-108), tak i pro náboj vz.43 7,62x39 (AK-103, AK-104). V současné době se čeká na výsledky testů vybraných zbraní a indická vyjádření.

Ruské společnosti nabízejí Indii vytvoření společného podniku na výrobu útočných pušek Kalašnikov. Pro zahájení výroby v Indii by byla potřeba investice ve výši kolem 100 milionů dolarů. Militarybox, CC BY-SA

                                                                pušky AK-101 a AK-102

                                                            (foto: V. Kuzmin / CC BY-SA)

 

Diskusní téma: Rusové by rádi vyráběli útočné pušky v Indii

Datum: 30.03.2016

Vložil: mattea

Titulek: Proč?

To bylo první, na co jsem doufal nalézt odpověď v aktualitě. Proč chtějí vyrábět pušky v Indii? Je snad tamní pracovní síla o tolik levnější, že zisk ze zakázek vyrovná případnou ztrátu na dani oproti výrobě v Rusku?

Chápu, že pokud Indie má koupit ruské zbraně, chce si je i licenčně vyrábět - jak už je u nich zvykem. To ale zřejmě není jediné, co tam chtějí Rosoboronexport a Kalašnikov vyrábět.

Datum: 30.03.2016

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Proč?

Doba už není co dřív. A nikdy nebude! K tradičně silným hráčům (Rusko, USA, Německo, Itálie, Belgie, Rakousko, Švýcarsko) na trh ručních palných zbraní vstupují noví (Izrael, Čína, Jižní Afrika, Turecko, Jižní Korea), kteří dokáží vyrábět levněji, mají mnohem jednodušší byrokratický proces prodeje a propracovanější marketing. Obrovský vliv má i politický tlak, kdy zákazník častou koupí i horší zbraně, výměnou za jiný politický prospěch. Rusko takhle v poslední době ztratilo na několika svých tradičních trzích (například Vietnam přešel na izraelské puški Galil Ace 31/32). Musí se tedy snažit uspět za každou cenu, někdy se i podbízet. Zakázka pro Indii se může pozitivně projevit v dalších zakázkách v jiných zemích. Zde se jedná dle mého pro každého výrobce o strategický úspěch/neúspěch.

Vyhledávání