internetový armádní magazín

Saab provedl prezentaci prvního letounu Gripen E

18.05.2016 21:50

Švédská společnost Saab provedla mediální prezentaci prvního postaveného letounu JAS-39 Gripen nové jednomístné verze E. Tento stroj představuje generačně posunutou variantu Gripenu, které se přizpůsobuje měnícím se hrozbám a novým provozním požadavkům. Spolu s novou dvoumístnou verzí F bude představovat jeden z nejmodernějších víceúčelových bojových letounů na světě.

                                                                  Saab JAS-39E Gripen

                                                                   (foto: Saab / CC 0)

 

Nové Gripeny E/F si již zcela jistě najdou cestu do výzbroje švédského vojenského letectva a vojenského letectva Brazílie a čekají na i další nové zákazníky.  Podle společnosti Saab nové Gripeny v sobě spojují vysoce pokročilou technologii s provozní efektivností do jednoho cenově dostupného balíku. Tyto stroje splňují náročné provozní požadavky vzdušných sil pro 21. století, disponují vysokou víceúčelovostí a vynikající taktickou flexibilitou. Ve spojení se střelami jako AMRAAM, METEOR, AIM-9 a IRIS-T mají nabízet operační dominanci ve vzdušném boji a díky novým zaměřovacím senzorům a přesným zbraním také dosud nevídané schopnosti boje proti pozemním cílům.
Nové Gripeny budou poháněny motory GE F414G s tahem 98 kN. Letouny obdrží radiolokátory SELEX ES-05 Raven s aktivními fázovanými anténami, pasivní lokslizační systémy IRST, systémy výměny dat TIDLS a nové systémy elektronického boje. Díky asi o 40% větší vnitřní zásobě paliva v porovnání se současnými  verzemi C a D budou disponovat také podstatně větším doletem. Militarybox, CC BY-SA

                                                                Saab JAS-39E Gripen

                                                                 (foto: Saab / CC 0)

 

 

Diskusní téma: Saab provedl prezentaci prvního letounu Gripen E

Datum: 22.05.2016

Vložil: Barack Ohava

Titulek: tak snad

Míša zjevně byl na školení u Schapira na emerickém velvyslanectví ...

Datum: 19.05.2016

Vložil: Míša

Titulek: Tak snad

....až dojde současný nájem, bude naše armáda schopná nákupu a též i v adekvátním počtu.Krom vypsaného se tváří dle většího počtu závěsníků i na lepší nosnost výzbroje. Ale zpět na zem, zase přijdou volby a až vyhrají slibny(nejen proruská demagogie), kteří nám vemou kus demokracie a ekonomika zase bude pouze klesat je současný výhled ten tam. Možná tu budeme mít zpět i Migy. Bojím se, že Clinton má zcela vyjímečně i pravdu.

Vyhledávání