internetový armádní magazín

Spojené státy schválily několik nových prodejů zbraní

08.04.2018 13:55

Po schválení možného prodeje stíhaček F-16V na Slovensko schválilo USA řadu dalších větších potenciálních obchodů. Americké ministerstvo zahraničí vydalo povolení k prodeji samohybných houfnic do Saúdské Arábie, dronů do Německa a vrtulníků do Španělska.

Saúdská Arábie požádala Spojené státy o 180 samohybných 155mm houfnic M109A5 Paladin, s možností jejich další modernizace na verzi M109A6. Hodnota kontraktu se odhaduje na 1,31 miliardy dolarů.

Německo si nyní může koupit čtyři velké průzkumné a hlídkovací bezpilotní letouny MQ-4C Triton. Dříve německé ministerstvo obrany plánovalo vyvinout vlastní  UAV v rámci programu EuroHawk, ale z důvodu vysokých nákladů byl tento úmysl opuštěn. Náklady na nákup Tritonů se sadou pomocných a výcvikových zařízení budou asi 2,5 miliardy dolarů.

Již o něco dříve americké ministerstvo zahraničí schválil také prodej 17 vrtulníků CH-47F Chinook do Španělsko. Tahle transakce je za 1,7 miliardy dolarů. Španělské Chinooky budou ve speciálním provedení a vybavené systémem na ochranu proti protiletadlovým řízeným střelám. Militarybox, CC BY-SA

                                                     Northrop Grumman MQ-4C Triton

                                                          (foto: Chad Slattery / PD)

 

Diskusní téma: Spojené státy schválily několik nových prodejů zbraní

Datum: 09.04.2018

Vložil: Alex

Titulek: .

Nemecko by sa miesto nákupu takejto "atypickej" techniky malo skôr starať o to, aby zbojaschopnili to, čo majú teraz ale kvôli nedostatku peňazí im len tak leží v sklade.

Datum: 10.04.2018

Vložil: Polemik

Titulek: Re: .

presne tak... napr. by mali konečne vymeniť zastaralé stíhačky Tornado ... to sú omnoho podstatnejšie a akútnejšie veci než nákup dronov.

Datum: 11.04.2018

Vložil: Tomáš

Titulek: Re: .

Možná toto armáda také požaduje v rámci modernizace... jinak samozřejmě souhlas :-)

Vyhledávání