internetový armádní magazín

Společnost CTA zahájila výrobu 40mm kanónů pro teleskopickou munici

18.09.2015 06:25

Společnost CTA International, která je společným podnikem firem Nexter a BAE Systems zahájila sériovou výrobu revolučních 40mm rychlopalných kanónů CTC (Case Telescoped Cannon) střílejících teleskopickou municí. První kanóny by měly být dodány ve třetím čtvrtletí příštího roku.

Kanóny CTC byly zatím objednány britským ministerstvem obrany v počtu 515 kusů jako součást bojových věží vyvinutých firmou Lockheed Martin pro nová britská vozidla řady Ajax (původní označení Scout SV) a pro modernizační program WCSP vozidel Warrior.

S kanóny CTC od roku 2020 počítají také francouzské ozbrojené síly, a to pro vozidla EBRC Jaguar 6x6. Militarybox, CC BY-SA

                                                                         XXXXX

                                                                    kanón CTC

                                                        (foto: CTA International / FU)

 

Diskusní téma: Společnost CTA zahájila výrobu 40mm kanónů pro teleskopickou munici

Datum: 18.09.2015

Vložil: Jirka4form

Titulek: CTC

Rozhodně zajímavý kanon. Skvělé je, že při ráži 40 mm není rozměrově příliš větší než "klasická třicítka". Zajímalo by mě pro porovnání jak funguje ruská "pětačtyřicítka" na teleskopické střelivo.

Datum: 18.09.2015

Vložil: sf

Titulek: Re:teleskop v rusku

Myslím,že v Rusku nejde přímo o teleskopickou munici nebo kanón,mají to jinak vyřešené,jednodušeji,navíc rozměry ruských zbraní této kategorie jsou velmi velké, také selhávají co se týče kadence ruských kanónů na beznábojnicové střelivo. Ctas je High těch výrobek,který nemá konkurenci a nesnese zatím srovnání...a to s ruským už vůbec ne...

Datum: 19.09.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: CTC

Bohužel nemůžeme posloužit přesným popisem funkce ani uvedením rozměrů a hmotností jednoho z ruských 45mm kanónů, ale zdá se, že funkce bude jednodušší než je tomu u CTC. Ani u ruského 45mm kanónu však nebudou celkové rozměry rozhodně nějak příliš radikálně větší než jsou běžné u současných 30mm kanónů. Podle dostupných obrázků vypadá celý blok závěru velmi subtilně, snad i menší než u 40mm CTC. Pokud má někdo jiné (přesnější) informace, tak nechť je předloží (budeme mu věřit, když ukáže společnou fotku s Rogozinem :-) :-) ).

Datum: 18.09.2015

Vložil: sd

Titulek: CTAS

Toto je dle mého názoru evoluce ve zbrojení-teleskopická munice,až příjde pro ruční zbraně....
Také tento unikátní výrobek je začátkem pro zvýšení palebné síly evropských KBVP.
Evropské KOT,KBVP jsou nejlepší na světě,špičkové technologie,nejlepší ochrana posádky a vynikající mobilita.
V minulosti nebyla vůle zvyšovat palebnou sílu KBVP v Evropě,přitom zrovna firma Cockerill nabízí mnoho vynikajících možností jak zvýšit palebnou sílu evropských KBVP.
CTAS se doufám rozšíří na všechny významné značky evropských KBVP a zacelí slabinu špičkových evropský kolových bojových vozidel...

Datum: 18.09.2015

Vložil: mattea

Titulek: Re: CTAS

Sdílím nadšení, ale byl bych opatrnější. Od prvního typu kanonu může uběhnout ještě dlouhá doba, než se vytvoří vychytaný model.

Vyhledávání