internetový armádní magazín

Stavba USS John F. Kennedy je již v druhé polovině

30.10.2017 10:55

Podle společnosti Huntington Ingalls Industries, která je stavitelem amerických letadlových lodí, bylo při stavbě nového letadlového nosiče USS John F. Kennedy (CVN 79) dosaženo značného pokroku a stavba se v souladu s plánem přehoupla do své druhé poloviny.

Letadlová loď USS John F. Kennedy je druhým nosičem třídy Gerald R. Ford. Při stavbě USS Gerald R. Ford (CVN 78) společnost Huntington Ingalls Industries musela několikrát posouvat různé termíny a celkové skutečné náklady na výstavbu výrazně překonaly ty plánované.

Při stavbě USS John F. Kennedy, Huntington Ingalls Industries vzala v úvahu své chyby a podstatně optimalizovala pracovní procesy. Americké námořnictvo tak bude mít možnost získat novou letadlovou loď v roce 2020. Navíc USS John F. Kennedy bude stát flotilu o 1,5 miliardy dolarů méně, než USS Gerald R. Ford (stavba tohoto nosiče stála téměř 13 miliard dolarů).

Nosiče třídy Gerald R. Ford mají délku 337 m, maximální šířku 78 m, výtlak 100 tísíc tun a jsou určeny pro 90 letadel a vrtulníků.

USS John F. Kennedy je druhá ze série deseti plánovaných lodí třídy Gerald R. Ford. Ta má představovat třetí generaci jaderných letadlových lodí, sloužících u U.S. Navy. Militarybox

                                    počítačem vytvořený obraz USS John F. Kennedy

                                                            (foto: USN / PD)

 

Diskusní téma: Stavba USS John F. Kennedy je již v druhé polovině

Datum: 31.10.2017

Vložil: Barack Ohava

Titulek: Brutální režim...

Na šíření brutálního amerického režimu nádherné....

Datum: 30.10.2017

Vložil: Rase

Titulek: -

Stavba byla zahájená v srpnu 2015. Přijde mi to jako docela úspěch, postavit takto velké a složité plavidlo za cca 5 let. Cenová úspora je taky zajímavá

Datum: 30.10.2017

Vložil: Pepe

Titulek: Re: -

Musí se uznat, že to mají zmáknuté.

Vyhledávání