internetový armádní magazín

T-90SM je otestován a připraven k výrobě

15.09.2015 09:55

Nový ruský exportní tank T-90SM, prezentovaný též pod jménem Tagil, má podle ruských zdrojů za sebou rozsáhlé testy v blíže nespecifikované arabské zemi. U tanku tak již byl plně dokončen plánovaný zkušební cyklus, provedena drobná zlepšení a je připraven pro sériovou výrobu.

Na vojenské výstavě RAE-2015, která proběhla v minulém týdnu v Nižním Tagilu se o tank T-90SM zajímalo hned několik gelegací ze zemí severní Afriky a Blízkého východu.

Podle výrobce tanku T-90SM, významné ruské zbrojařské společnosti Uralvagonzavod má tento nový těžký obrněnec využívající ve velké míře těch nejnovějších technologií a pokročilých technických řešení dostatečný exportní potenciál. Mezi země, které vyjednávají o nákupu nebo se řadí mezi potenciální zájemce patří Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Katar, Irák, Egypt, Alžírsko, Peru a Indie. Militarybox, CC BY-SA

                                                                     T-90SM

                                                      (foto: V. Kitaev / CC BY-SA)

 

 

Diskusní téma: T-90SM je otestován a připraven k výrobě

Datum: 20.09.2015

Vložil: Míša

Titulek: Mailnoko z jiného soudku....

.... proč se v mediích a např vůbec ne na zdejším webu vyloupne tak záasadní taktická informace až teď???!!!! Z idnesu dávám onen výňatek: Právě absence termovizních přístrojů na tancích T-64BV vedla při nedávných bojích ke značným ztrátám několika stovek ukrajinských tanků. Velké ztráty Ukrajincům způsobovaly ruské T-72B3, které jsou termovizí vybaveny. Ukrajinské posádky tanků tak údajně v některých případech odmítaly bojovat v noci, kde neměly proti T-72B3 prakticky žádné šance. Tohle ukazuje na fatální selhání techniky, ne bojovníků ukrajinské armády. Dokáže mi toto někdo malinko objasnit?

Datum: 21.09.2015

Vložil: opel

Titulek: Re: Mailnoko z jiného soudku....

Zásadní informace z "populistického" idnesu ?? T-72B3 je modernizovaný ruský tank ve výzbroji RA, který se oficiálně na Ukrajině vůbec nevyskytuje:). Na určitých fotkách je zachycen údajně onen tank, tedy T-72BA (SSSR 1989) s kontaktem5, který byl dovybaven aby suploval T-72B3 vrámci ukrajinské propagandy viz. ty doklady :)) T-64BV je starý sovětský tank ve výzbroji Ukrajinské armády tak i východoukrajinských separatistů. Z ruské armády byl již dávno vyřazen. Tank T-64BV plně odpovídá době svého vzniku, a to že nebyl nijak modernizován či upraven do "dnešních standardů" plně vypovídá o pochybení vedení ukrajinské armády. To že ukrajinské armádě chybí bojové nadšení a nechce bojovat není novinkou, bojkot dalšího kola mobilizace, špatný nebo skoro žádný výcvik apod. Bojovou iniciativu mají placení žoldáci pravého sektoru, které media nazývají Ukrajinskou armádou. Proti nim stojí již vycvičení nejen východoukrajinští "separatisté" za pomocí ruských instruktorů, kteří občas vyzkoušejí v boji svou moderní techniku.

Datum: 22.09.2015

Vložil: Míša

Titulek: Re: Re: Mailnoko z jiného soudku....

Teď pomiňme stokrát překroucená fakta, je uplně jedno, jestli jsi pro Putina, případně Obamu. Stejně propaganda pracuje na obou stranách. Ale když připustíme možnost(přípustná bohužel je), že v oblasti operují moderně vybavené tanky, proti těmto polodědům 64kám. Pak potíž nebude jen v mizerně vycvičené armádě, ani v organizaci a velení, ale hlavně obstarožní technice. To hodně mění na pohledu vůči Ukrajinské amrádě.

Datum: 22.09.2015

Vložil: Míša

Titulek: Re: Re: Re: Mailnoko z jiného soudku....

I Idnes má vyjímku, v redakci technetu se dá docela důvěřovat, pracují tam kvalitní redaktoři. Narozdíl od zbytku bulváru.

Datum: 15.09.2015

Vložil: sd

Titulek: změny

Jaké změny se uplatnily po testováním

Datum: 15.09.2015

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: změny

Hovoří se o drobných změnách na eletronických systémech a o úpravě klimatizace, která má nyní disponovat větším výkonem. Přednost dostane velitelská stanice vyzbrojená kulometem Kord ráže 12,7 mm (dosud byl naistalován kulomet PKTM ráže 7,62 mm).

Datum: 15.09.2015

Vložil: David

Titulek: T-90

Osobně pochybuji, že by Rusko zavedlo T-90 SM. Spíše bych čekal, že Rusové budou modernizovat své stávající T-72 a T-90 - a připravovat se na Armatu.
Ještě mohu dodat, že o T-90 SM projevily zájem i dvě země SNS - Kazachstán a Uzbekistán

Datum: 16.09.2015

Vložil: gleb

Titulek: Re: T-90

Kdo ví, jak to bude s T-90SM v ruských ozbrojených silách. Např. svého času Rusko vyrábělo letouny Su-30 jen jako exportní artikl (viz. indický Su-30MKI). No a nyní je tento letoun pod názvem Su-30SM ( s drobnými změnami) ve výzbroji ruského letectva i letectva námořních sil. I když je k dispozici Su-35S a příprava na T-50. Již se mluví o modernizaci stávajících cca 400ks T-90 na standard T-90MS (ať už pod názvem T-90AM či T-90M Burlak 3 apod.) Pokud bude vůle může se rozjet i novovýroba (viz. BMP-3). Vše ukáže až čas...

Datum: 16.09.2015

Vložil: jsk

Titulek: Re: Re: T-90

V Rusku bude záležet halvně na tom, jaké vztahy mají jednotlivé korporace vojensko průmyslopvého komplexu s Putinem a spol.

Datum: 17.09.2015

Vložil: gleb

Titulek: Re: Re: Re: T-90

Tak na "dobrých vztazích" vojenskoprůmyslového komplexu s představitelema státní moci záleží snad všude ve světě, ne jen v Rusku. Příkladem můžou být USA (a to někdy hodně okatě), kde jednotlivé korporace např. financují volební kampaň určitého kandidáta (či se jinak angažují) a po jeho zvolení časem "ony korporace" dostanou státní zakázku. Nebo jsou politici přímo spolumajitelé či "různý podílnici" oněch korporacích. Co se týká ruských Su-30SM byli zařazeny do výzbroje až v době kdy to bylo ekonomicky únosné a potřebné (náhrada dosluhujících strojů), a také si na sebe tak trochu "exportem vydělali". T-90MS není špatným strojem a může kvantitativně v budoucnu doplňovat Armatu ve výzbroji např. u "středních brigád". Armata zřejmě všechny T-72 nenahradí a budou potřeba počty, a zde je právě T-90MS dobré řešení do budoucna...

Datum: 16.09.2015

Vložil: David

Titulek: Re: Re: T-90

Tak já samozřejmě nevidím do hlavy ruskému ministrovi obrany. Možné to je. Ale vycházím z toho, že Rusko má k dispozici velký počet T-72, z nichž některé jsou v dobrém stavu a hodí se pro modernizaci. Přitom variantu T-72 B3 osobně pokládám za velice vydařenou. Stejně tak má Rusko k dispozici i původní T-90, které také mají poměrně značný modernizační potenciál. Takže se domnívám, že k nějaké objednávce T-90 MS by došlo jen tehdy, pokud by program tanku Armata měl nějaké zásadní problémy

Datum: 15.09.2015

Vložil: Terminator

Titulek: T90SM

Dle mého názoru patří společně s Leopardem mezi nejkrásnější co se týče desingu, určitě bude pně srovnatelný s tím nejlepším, co v dnešní době po světě jezdí. Rusko ho má pouze jako exportní nabídku, nebo ho bude samo užívat???

Záznamy: 1 - 12 ze 12

Vyhledávání