internetový armádní magazín

Tanky K2 Black Panther s německými převodovkami

19.02.2018 11:00

Jihokorejská armáda převezme v letech 2019 až 2020 druhou sérii hlavních bojových tanků typu K2 Black Panther. Série bude čítat 106 vozidel a po schválení jihokorejskou výzbrojní agenturou DAPA (Administration of Defense Program Administration) bude vybavena kombinací jihokorejského motoru od společnosti Hanwha Defense Systems (Doosan) a německé automatické převodovky od firmy Renk. 

První stokusová série tanků K2 Black Panther, která přišla k jednotkám jihokorejské armády byla vybavena německými motory MTU a převodovkami Renk. Vozidla druhé série měla být podle plánu však již vybavena novými domácími motory Doosan Infracore DV27K (1500 hp) a také domácími automatickými převodovkami S & T Dynamics EST15K. Kombinace těchto agregátů měla být schválena k výrobě již v roce 2016, ale pro přetrvávající potíže s výrobou motorů a kvalitou převodovek k tomu nedošlo.

Problémy s jihokorejskými převodovkami se zjevně vyřešit nepodařilo, proto budou i u druhé série tanků K2 použity převodovky německého výrobce. Militarybox, CC BY-SA

                                                                K2 Black Panther

                                                       (foto: Simta / CC BY-SA 3.0)

 

Diskusní téma: Tanky K2 Black Panther s německými převodovkami

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání