internetový armádní magazín

TERN - dron s kolmým startem a přistáním pro americké lodě

30.12.2015 17:30

Americká agentura DARPA vybrala společnost Northrop Grumman ke stavbě demonstrátoru nového dronu s kolmým startem a přistáním s označením TERN (Tactically Exploited Reconnaissance Node), který má být určen k vedení taktického průzkumu z palub i menších hladinových lodí amerického námořnictva.

Na projektu dronu TERN pracuje agentura DARPA spolu s výzkumným úřadem amerického námořnictva ONR (Office of Naval Research) již nějakou dobu a stavba demonstrátoru u společnosti Northrop Grumman představuje již jeho třetí fázi. Podle zveřejněných informací a obrázků se dá předpokládat, že stroj bude mít aerodynamickou konfiguraci podobnou experimentálním turbovrtulovým letounům Convair XFY-1 Pogo a Lockheed XFV-1 Salmon, které byly vyvinuty v padesátých letech minulého století.

Před společností Northrop Grumman je úkol postavit stroj, který bude schopen nést 272 kg nákladu (průzkunmé vybavení, případně zbraně) a bude disponovat doletem aspoň 1670 km. První letová zkouška má proběhnout v roce 2017. Militarybox, CC BY-SA

                                                    představa o podobě dronu TERN

                                                           (foto: DARPA / PD)

 

Diskusní téma: TERN - dron s kolmým startem a přistáním pro americké lodě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

 

 

 

 

 

    PODPOŘTE MILITARYBOX