internetový armádní magazín

Torpédoborec Zumwalt zahájil testy na moři

09.12.2015 11:05

Nový americký torpédoborec DDG 1000 USS Zumwalt zahájil v pondělí 7. prosince 2015 očekávané několikaměsíční testy na moři. Zumwalt, který je prvním reprezentantem nové třídy amerických torpédoborců svými rozměry a výtlakem překračuje běžné zaužívané normy a představy, protože tyto jeho parametry byly dříve typické spíše pro křižníky. Zumwalt je však exot i svými tvary a konstrukcí a představuje krok do budoucnosti bojových plavidel.

Na výsledky testů torpédoborce Zumwalt je americké námořnictvo (U.S. Navy) velmi zvědavé. Loď má totiž na sobě aplikovánu řadu kontroverzních novinek, znichž některé, jako je především základní tvar trupu mají však inspiraci v dávné minulosti. Trup kde délka a šířka paluby je menší než délka a šířka na čáře ponoru přináší řadu výhod, ale podle řady kritiků bude mít za následek menší stabilitu plavidla při větších vlnách, při prudším manévrování a při větší rychlosti. Zumwalt bude v tomto směru hodně spoléhat na moderní systémy umělého udržování statility. Militarybox, CC BY-SA

                                              torpédoborec DDG 1000 USS Zumwalt

                                                         (foto: U.S. Navy / PD)

 

Diskusní téma: Torpédoborec Zumwalt zahájil testy na moři

Datum: 13.12.2015

Vložil: veterán 47

Titulek: ťažký začiatok

Skúšky nezačali nejek dobre, keď po dvoch dňoch musel byť odtiahnutý do dokov pre poruchu pohonu, ktorá sa nedala odstániť.

Datum: 15.12.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Re: ťažký začiatok

To myslím nebyl Zumwalt, ale jiná nová loď.

Datum: 09.12.2015

Vložil: Pepe

Titulek: Zumwalt

Zumwalt to bude takový krok do budoucnosti jako udělal F-117 mezi letadly.

Datum: 09.12.2015

Vložil: David

Titulek: Re: Zumwalt

Napadlo mne totéž. Ale F-117 byl přeci jen poněkud okrajový letoun postavený v relativně malých počtech, hlavní tíhu nesly i nadále F-16 a F-15 a pozornost se soustředila na vývoj F-22. Řekl bych, že tady to bude obdobné, ostatně mají být postaveny pouze tři torpédoborce této třídy. A technologie, zkušenosti atd. budou využity pro vývoj nové třídy torpédoborců.

Datum: 09.12.2015

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Zumwalt

Přesně tak! Hlavně stejně jako u té F-117, tak i u Zumwaltu ten krok do budoucnosti prostě udělali! A to je to, co odděluje zrno od plevele. Nejen v oblasti vojenství...

Datum: 10.12.2015

Vložil: David

Titulek: Re: Re: Re: Zumwalt

U čtení článku o T-50 jsem si uvědomil , jak moc je odlišný přístup Ruska a USA. Ano, Rusko kupuje zdánlivě osvědčenou techniku za relativně nízkou cenu. jsou nakupovány Su-30, Su-35 - a s programem T-50 to vypadá spíše bledě. A podobné je to i v jiných oblastech, výjimkou je snad jen T-14 Armata.
USA nakupují dražší systémy, to je fakt. Ale jde o takové systémy, díky nimž si stále udržují technologický náskok. Jsou prostě mnohem dál.
Osobně jsem si myslel, že Rusko se bude snažit tento technologický náskok snížit. Ale některá rozhodnutí poslední doby ukazují, že stále budou o krok pozadu. Tak trochu škoda

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Vyhledávání

 

 

 

 

 

   PODPOŘTE MILITARYBOX