internetový armádní magazín

V USA bude připraven nový tank kolem roku 2030

20.01.2017 23:10

V současné době připravovaná modernizace amerických tanků M1 Abrams (M1A2 SEP V4) bude v jejich historii rozhodně poslední. Podle představitelů amerického ministerstva obrany ve Spojených státech u Tank-Automotive Research Centre (TARDEC) již běží práce na vývoji nové platformy, kterou bude využívat i nový hlavní bojový tank. Ten přijde kolem roku 2030 a nebude mít nic společného s obrněnci minulých generací. Momentálně se upřesňuje jeho koncept.

                                                          americký tank M1A2 Abrams

                                                              (foto: U.S. Army / PD)

 

Již teď je téměř jisté, že hlavní kanón nového tanku bude používat především nové univerzální granáty, které budou schopny měnit své vlastnosti podle konkrétního úkolu (postřelovaného cíle). To rozšíří bojové možnosti a zjednoduší logistiku. Je dosti pravděpodobné, že tank ponese i 30mm rychlopalný kanón (varianta kanónu XM813) střílející programovatelnou municí, který bude určen k ničení živé síly, lehkých úkrytů, pomalu letících vzdušných cílů apd. Systémy nového tanku budou využívat vyspělých senzorů nové generace s podstatně větším dosahem a také vlastních průzkumných dronů. Nový tank bude pochopitelně vybaven systémem, který bude schopen aktivně ničit přilétající granáty a řízené střely a odsune pancíř do druhé linie ochrany.

Při vývoji nového amerického tanku budou částečně zužitkovány výsledky výzkumných prací provedených ve prospěch nerealizovaného bojového vozidla pěchoty GCV. Militarybox, CC BY-SA

 

Diskusní téma: V USA bude připraven nový tank kolem roku 2030

Datum: 21.04.2020

Vložil: DonaldBug

Titulek: Кто пользовался услугами Профитлинкс, подскажите, как результаты?

Привет товарищи!

Расскажите, кто поднимал сайт через профитлинкс (profitlinks_ru)?
Какие услуги показали лучший эффективными?
Если у кого-то был такой опыт, поделитесь пожалуйста.

Cпасибо

Datum: 20.08.2018

Vložil: VadimMt

Titulek: Продвижение сайтов по ключам

Приветствую Вас! Вы все еще не можете продвинуть свой сайт с места и начать зарабатывать не плохие деньги? Предлагаю Вам свою услугу по продвижению вашего сайта в ТОП-10 выдачи поисковиков.

Подробнее узнайте по почте proxrum==@==mail.ru (удалите пожалуйста знаки =)
Напишите Емейл письмо с темой "ПРОДВИЖЕНИЕ САЙТОВ В ПОИСКОВИКАХ" и я Вам помогу. Стоимость продвижения в 2 раза ниже стоимости СЕО-фирм!

Datum: 23.01.2017

Vložil: Rase

Titulek: starší projekty

Více jsem toto téma rezepsal viz odkaz. Tam naleznete i zmínku o některých starších amerických projektech z USA ze začátku 90.let... nebo novější projekty které se týkají nové platformy spolu s plánovanou náhradou za vozidla Bradley. Přeci jen nemá smysl psát že ona "superevoluční" T-14 vychází z vývoje v SSSR, nedlouho před jeho rozpadem atd (začátek let 90.).

https://palba.cz/viewtopic.php?f=226&t=7342&sid=0f73e789de81d38043f4c99c3862acfc

Datum: 23.01.2017

Vložil: Rase

Titulek: Re: starší projekty

Přeci jen ani Evropské MBT, projekt MCGS (Leopard 3), nezačíná na zelené louce, ale předcházely ho různé starší projekty NGP, EGS atd. Stejně tak "Armatu" a teď i nový tank z USA

https://palba.cz/viewtopic.php?f=324&t=6925&sid=0f73e789de81d38043f4c99c3862acfc

Datum: 26.01.2017

Vložil: mattea

Titulek: Re: starší projekty

Díky za odkazy, Rase

Datum: 21.01.2017

Vložil: Pepe

Titulek: US tank

Nic nového pod sluncem - silnější zbraně, lepší senzory, elektronika odpovídající dané době, aktivní systém ochrany, vlastní drony. Jak píše Militarybox - u nových věcí vždy spousta superlativů, ale v podstatě jde o normální vývoj. Tank, který zde bude v roce 2030 musí být někde jinde než ten, co tu byl v roce 1980. Armata slibuje většinu podobných vychytávek o více než deset let dřív. Američané budou mít ve finále asi díky náskoku v hi-tech lepší senzory, ale Rusové to vykompenzují něčím jiným, protože jejich schopnost umění uplést bič z hov.. je nepřekonatelná.

Datum: 21.01.2017

Vložil: Cpt. Morgan

Titulek: .

30 mm kanon, APS, dron, rok 2030+, to bude oproti Armate zaostavanie 15 rokov. A ci to vobec bude mat bezposadkovu vezu...

Ale slova ako VYSPELE senzory, POKROCILE technologie su hlavna sucast vybavy od prvych dni. Pre USA tradicne klucove parametre projektu. Vsetky media to potom budu cirkulovat v tom zneni a prestiz bude zarucena.

Datum: 21.01.2017

Vložil: Militarybox

Titulek: Re: .

Máte absolutní pravdu. Používání rétoriky s mnoha "NEJ" a výrazy POKROČILÝ, VYSPĚLÝ, GENERAČNĚ NOVÝ apd. patří k současným popisům všech novinek a připravovaných věcí, a přece to nic podstatného nebo vyjímečného neznamená. Je přece absolutně normální, že chceme, aby nové věci překonály ty staré.

Datum: 21.01.2017

Vložil: xy

Titulek: Re: .

Přesně, jen dohánění náskoku a"pokročilých technologií" které rusové již prakticky tak nějak mají již dnes. To vše již prakticky měl "tajný" prototyp tanku nové generace v devadesátých letech minulého století, což byl T-95, z něhož Armata vychází. Tak nějak mi to připomnělo "propagandistický blaf" zvaný Hvězdné války, kde v dané oblasti slabší strana hrála na tu silnější, že je ta silnější.... aby byla zachována prestiž, ale to jsem již krapet odbočil.

Datum: 21.01.2017

Vložil: Konoha

Titulek: Re: Re: .

já myslel že to měla už T34

Datum: 21.01.2017

Vložil: Tommy

Titulek: Re: Re: .

:-D A už se v Rusku aspoň ví, jestli tu Armatu budou vyrábět? Zatím je to prototyp, který svými parametry snad alespoň dorovnává náskok západních tanků z 80. let. Mají Rusové něco, co by se alespoň blížilo americkému konceptu sensor fusion? Protože bez toho jsou vám všechny ty drony a jiné serepetičky na houby.
Slabší strana si v 80. letech hrála na silnější tak úspěšně, že SSSR hodil ručník do ringu...

Datum: 21.01.2017

Vložil: xy

Titulek: Re: Re: Re: .

No něco podobného sem čekal.... no ano ví, jestli to nevíte. Armata je prototyp celé nové generace vozidel v již asi cca nejméně 30 kusech, spíše více. V přípravě je smlouva na počátečních 100 kusů. Kdyby ne, byl by to veliký průser, naprosto nesmyslné vyhazování peněz i Know-how (čož si RF nemůže dovolit), prostě taková malá sebevražda. Ovšem není kam spěchat a hraje se o cenu, zatím si naprosto vystačí s tím co mají, no přestavte si, že s těma T-72/80/90. Jaký náskok západních tanků? ta x-tá obroda Tigra :))) nu dobře.. Leopardy krásně vybuchují v Sýrii a jejich věže mají letecký den, jak T-72 v zálivu. Západní tanky mají takový náskok, že mají automat, PTŘS odpalované z kanonu, aktivní ochranu, ERA x-generace atd, no jistě....., jen přidávali železo ;). Myslíte že nemají, tak proč by ty serepetičky dělaly. Zřejmě bludná debata. A zas si někdo plete pojmi z dojmi. Chlape, rozumně a prakticky největší nejen ekonomická rána pro SSSR byla JADERNÁ katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu 1986 a její následná likvidace. To SSSR stálo tolik hmotných, lidských a ekonomických zdrojů, že se z toho SSSR již nikdy nevzpamatoval jak hmotně tak morálně (to je ovšem na dlouhé a jiné rozbory) a to navzdory síle své armády jak konvenční tak nekonvenční ( i případných hraček rozmístěních v kosmickém prostoru či pod). Ovšem dějiny píší vítězové a někdo si připsat zásluhy hold musí. Ale to je skutečně na jinou debatu...

Datum: 22.01.2017

Vložil: pan.kuba

Titulek: Re: Re: Re: Re: .

Boze...takovyhle odborniky uplne miluju. Ta pohadka o Cernobylu...nejakej zdroj by byl, nebo to jenom diskutovali dalsi kamaradi/odbornici v hospode, nebo v diskuzich parlamentnich listu?
Kazdopadne "pojmi z dojmi", "hold" atd...pojd mi...ty komiku...cha chaaa

Datum: 22.01.2017

Vložil: Tommy

Titulek: Re: Re: Re: Re: .

Kolik Leopardů už v Sýrii odhodilo klobouk? Já bych řekl, že ani jeden. Možná jim exploduje, munice, posádka je jako nepojízdné opustí. Ale to co mají dělat - ochránit posádku před katastrofální explozí vezené munice, to dělají i ty Leopardy A4 vyrobené v 80. letech, které tam Turci poslali. Rusové musí chybu v designu řady T-64/72 řešit taktikou karuselu, kdy tanky do boje jedou jen s municí v zásobníku automatu (cca22 kusů), tu rychle vystřílí a pak si vymění místo s náhradníkem nachystaným za frontou.
Ten Černobyl nemá smysl komentovat, stačí se podívat, co prohlašovali např. sovětští vedoucí kosmického programu o schopnosti SSSR soutěžit se Západem. Černobyl byl projevem problému, ne příčinou.

Datum: 22.01.2017

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: .

Jsi vedle jak ta jedle! Leopard A4, stejně jako Abrams M1A2 neochrání při zásahu obyčejnou protitankovou raketou vůbec nikoho uvnitř tanku. Videa ze Sýrie, Jemenu a Iráku to jasně dokazují. Viz. např:
https://www.youtube.com/watch?v=WVgDrffbcXk
https://bmpd.livejournal.com/2319318.ht
https://bmpd.livejournal.com/2387604.html
atd.
atd.
Všechny tyto tanky byly rozmetané po zásahu na kousky. Z proklamovaných výhod uložení munice mimo věž se vyklubalo jen marketingové krmivo pro ovce...
Z tohoto pohledu je třeba T-90A i díky aktivnímu rušení mnohem dále...

Datum: 22.01.2017

Vložil: Alex

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Za 100 bodů za holou pravdu. Nechtěl bych sedět v žádném zasaženém tanku, a to bez ohledu kde má uloženou munici, jestli pod nohama nebo za zády. :-)

Datum: 23.01.2017

Vložil: Rase

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Leopard má munici ve věži, v oddělené sekci se stropním odfukem (jako Abrams) ale i v korbě, vedle řidiče (proto ten utrýený předek korby). Navíc i povstalci v Jemenu, techniku nepřítele po boji zapalují, tak klidně mohlo dojít k odpálení veškeré munice až po boji (ne přímo zásahem PTŘS. Rozhodně ale díky za fotky.
ps. viděli ste fotky zničených Tigerů za WW2 ? Obdobně rozlouskané, ale nic to nevypovídá o kvalitě tanku samotného. Navíc Turecké 2A4 jsou nemodernizované... 2A7 by se asi vedlo lépe, záleží i na nasazení a osádce, byť pořád je MBT jen nástroj, který se dá zničit.

Datum: 23.01.2017

Vložil: Xawier

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

Ano, souhlas... Určitě hraje roli i taktika, vycvičenost osádek atd. atd. Stejně tak 2A4 mohl být rozmetán na kousky i dodatečně. Hlavně jsem chtěl poukázat na to, že nějaké mýty o nezničitelnosti ať už takového, nebo takového tanku jsou opravdu mimo...

Datum: 24.01.2017

Vložil: Rase

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: .

To rozhodně ano

Datum: 21.01.2017

Vložil: alexa123

Titulek: .

Takže ďalší vývojový program typu F-35 Brrrrrrr.

Záznamy: 1 - 20 ze 20

Vyhledávání